Бившият премиер на България Бойко Борисов записа победа над елитния Локомотив Пловдив.

Това се случи в реванша от 1/8-финалите за Купата на България между Витоша Бистрица и Локомотив Пловдив, който домакините спечелиха с 1:0 след гол на Четин Садула в 13-тата минута.

С общ резултат 5:1 обаче "смърфовете" се класират без проблеми напред в турнира. Борисов влезе на терена в 64-ата минута, когато замени Иван Георгиев.

Интересното е, че в 43-тата минута Витоша пропусна да вкара втори гол, от дузпа. Акалски спаси удара на Николай Божов и отчая домакините.

54-годишният бивш министър-председател на България вече имаше два официални мача в професионалния футбол, след като игра в две срещи в "Б" група. Днес той записа дебют и за Купата на страната.