Лудогорец успя да се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като спечели срещу втородивизионния Ботев Враца с 5:1.

Макар в този мач разградчани да трябваше да са гости, мачът се проведе на "Лудогорец Арена" по взаимна договорка между двата тима, заради ремонтни дейности на стадиона във Враца.

Шампионът на България тотално надигра своя противник и напълно заслужено се поздрави с успеха, а този мач бе добър повод на треньора Георги Дерменджиев да даде шанс на някои от играчите, които по-рядко получават шанс за изява.

Кишада откри резултата за разградчани  в 23-ата минута, а четири минути след това новото попълнение Eрнандес също се разписа.

Ернандес заби второ попадение в 39-ата за класическия резултат, но врачани също вкараха чрез Петков в 55-ата минута.

Две минути след това Савич си заби автогол. Крайният резултат оформи Кишада в 69-ата минута.

Срещата започна перфектно за Лудогорец, чийто тим набързо натисна противника си още от първата минута.

В 21-ата минута Вандерсон пусна топката през центъра за Ернандес, който обработи кълбото добре и видя вдясно Кишада, който от чиста позиция реализира в долния ляв ъгъл.

Четири минути по-късно Кишада направи добра акция и центрира идеално в наказателното поле, където Вандерсон насочи кълбото с глава към вратата.

Там обаче бе Ернандес, който добута топката в мрежата.

Колумбиецът Ернандес бе точен и в 39-ата минута, след като засече прекрасно ниско центриране на Мисиджан и от добра позиция реализира.

След почивката оборитите отново бяха на добро ниво и в 52-ата минута Митов боксира след удар на Златински.

В 55-ата минута Петков вкара почетен гол за Ботев, като попадението му бе доста красиво. Той отправи страхотен удар от 22-23 метра, като изненада неприятно Борян.

Две минути след това Савич си вкара автогол. Той се опита с шпагат да изчисти центриране на Вандерсон, но вместо това изненада своя колега на вратата.

В 69-ата минута преднината на гостите стана 1:5. Шоко намери с хубав извеждаш пас Ешпиньо отляво, след което той видя Кишада, който се разписа с втория си гол в мача. В ситуацията топката бе хитро пропусната от Ернандес.

В 81-ата минута разградчани направиха два големи пропуска. Първо Митов спаси опит на разградчани, а после Ернандес шутира покрай вратата. До края на мача нямаше повече голове, като в 90-ата минута Ешпиньо нацели напречната греда от 30 метра.

БОТЕВ ВРАЦА - ЛУДОГОРЕЦ 1:5