Приятната изненада от началото на сезона в Първа лига – Дунав Русе, се класира за 1/4-финалите на Купата на България, след като победи с 2:0 Септември София.

Мачът се игра на стадиона в столичния квартал "Драгалевци" и по този начин "драконите" отстраниха втори съперник в турнира, след като в предната фаза се справиха с Витоша Бистрица след изпълнение на дузпи.

Головете за русенци вкараха Атанас Атанасов в 13-ата минута и Васил Шопов в 18. Малко след началото на второто полувреме пък Асен Чандъров от Септември изпусна дузпа, с което пропусна златна възможност да върне отбора си в мача.

Гостите стартираха по-активно и още в 13-ата минута левият защитник Атанасов откри резултата, след като с далечен удар изненада вратаря Валентин Галев. Пет минути по-късно след късо разиграване на корнер Атанасов центрира към Васил Шопов, който удвои.

След началото на втолото полувреме вратарят на Дунав Русе 2010 Станислав Антонов фаулира Костадин Аджов и реферът Георги Кабаков отсъди дузпа. Юношеският национал Асен Чандъров изпълни, но вратарят Антонов отрази удара му.

В средата на второто полувреме двата отбора пропуснаха по едно положение, като най-напред от близо Благой Наков не успя да вкара за Септември. След него и Будинов изтърва да направи преднината на Дунав от три гола. 6 минути преди края на мача вратарят Антонов спаси отново вратата си, след като с котешки рефлект извади удар на Аджов и така остави мрежата си суха.

Септември – Дунав 2:0

0:1 Атанасов (13), 0:2 Шопов (18)

Септември: Валентин Галев, Васил Добрев, Петър Василев (46-Иван Тилев), Георги Купенов, Асен Чандъров, Янко Ангелов, Божидар Кацаров, Богомил Дяков, Стоян Предев, Благой Наков (69-Здравко Димитров), Костадин Аджов

Дунав: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тайнур Марем, Атанас Атанасов (26-Николай Колев), Диян Димов, Самир Аясс (57-Нуриддин Давронов), Бранимир Костадинов, Антон Огнянов, Васил Шопов (75-Янислав Иванов), Мирослав Будинов

София, ст.: "Драгалевци"
Съдия: Георги Кабаков, Пловдив
Жълти картони: Бранимир Костадинов, Искандар Джалилов (Дунав), Асен Чандъров (Септември)