Отборът на Локомотив (Пловдив) продължава напред за Купата на България, след като надигра с 6:0 втородивизионния Оборище (Панагюрище). С  този успех "смърфовете" намират място сред последните осем отбора, които ще се борят за трофея.

Началният натиск на "смърфовете" даде резултат малко след първия съдийски сигнал. Димо Бакалов опита двойно подаване в наказателното поле. Топката рикошира в защитник на Оборище и попадна в Симеон Райков, който не сгреши и даде преднина на тима.

В 18-ата минута Георги Вълчев получи топката в наказателното поле и с удобния си десен крак намери мрежата. В края на първата част и Мартин Камбуров записа името си сред голмайсторите.

Второто полувреме започна с натиск за домакините и в 61-ата минута Симеон Райков вкара четвърти гол във вратата на Оборище. В 83-ата минута Карагерен шутира от дистанция и направи резултата 5:0. Три минути по-късно и младият Димитър Велковски се разписа. Това бе и последна интересна ситуация в сблъсъка.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ОБОРИЩЕ 6:0

1:0 Райков (12)
2:0 Вълчев (18)
3:0 Камбуров (45)
4:0 Райков (61)
5:0 Карагерен (83)
6:0 Велковски (86)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 16. Ел Харуби, 5. Виданов, 6. Котев, 7. Вълчев, 14. Горанов, 18. Райнов, 44. Марков, 27. Бакалов, 11. Камбуров, 13. Райков, 39. Умарбаев

ОБОРИЩЕ (ПАНАГЮРИЩЕ): 73. Витанов, 6. Стамов, 24. Гаров, 27. Димитров, 8. Щерев, 17. Кирев, 7. Личев, 15. Тодоров, 19. Салибур, 80. Камберов, 10. Тачев