Аматьорският Литекс Ловеч (Ловеч) отстрани втородивизионния Локомотив 1929 (София) на осминафиналите в турнира за купата на България и се класира за следващата фаза на надпреварата. На стадиона в Ловеч "оранжевите" надиграха "железничарите" след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1. Голът за домакините отбеляза Искрен Писаров, а за гостите се разписа Златко Бонев.

През първото полувреме ловчалии имаха превъзходство, но рядко стигаха до голови възможности. В 30-та минута Константин Генков изпълни пряк свободен удар, но опасният му шут бе отразен от вратаря на Локомотив - Александър Любенов. В последните секунди на полувремето стражът на столичани изби удар на Йоан Петков от фаул, а след това топката бе изчистена от защитник. Гостите пък нито веднъж не застрашиха опасно вратата на Литекс.

След почивката мачът стана по-интересен. В 51-та минута вратарят на Локомотив изби топката след центриране, тя беше върната пред вратата му и от десетина метра Искрен Писаров я изпрати в мрежата на Любенов за 1:0. Четири минути по-късно Златко Бонев изравни след бърза атака на гостите и плътен удар по диагонала.

В 80-та минута столичани останаха с десет души на терена. За грубо нарушение срещу играч на Литекс, Денис Пидев получи втори жълт картони бе изгонен. В последните секунди на редовното време Виктор Мицаков бе повален в наказателното поле на Локомотив, но съдията Мартин Стоименов прецени, че няма нарушение и не отсъди дуда, въпреки сериозните претенции на ловчалии.

В първото продължение домакините бяха по-активни и на няколко пъти застрашиха опасно вратата на Любенов. Гол не падна и през второто продължение и се стигна изпълнение на дузпи, което ловчанлиите спечелиха с 4:2.

Литекс - Локомотив (София) 1:1 (4:2 след дузпи)

Голмайстори: 1:0 Искрен Писаров 51, 1:1 Златко Бонев 55

При дузпите: 1:0 Йоан Петков, 1:1 Даниел Пеев, 2:1 Руслан Иванов, 2:1 Емил Виячки (пропуска), 2:1 Иван Иванов (пропуска), 2:2 Александър Горанов, 3:2 Емил Гродев, 3:2 Геортиос Бузукис (пропуска), 4:2 Денил Селимински

Литекс: Диян Вълков, Иван Филипов /110 - Илиян Митрев/, Емил Грозев, Иван Иванов, Виктор Мицаков, Дилян Димитров, Тодор Тодоров /66- Денил Селимински/, Константин Генков /72 - Ангел Здравчев/, Руслан Иванов, Йоан Петков, Искрен Писаров

Локомотив: Александър Любенов, Анестис Чатаиладис, Емил Виячки, Денис Пидев, Георгиос Бузукис, Богомил Христов /119 - Калоян Бонев/, Калоян Ангелов, Златко Бонев /85 - Вилиан Комитски/, Димитър Георгиев, Даниел Пеев, Александър Горанов

Стадион: "Ловеч", 500 зрители
Съдия: Мартин Стоименов
Жълти картони: Тодор Тодоров, Константин Генков, Денил Селимински, Иван Иванов, Виктор Мицаков /Литекс/, Денис Пидеви, Александър Горанов, Георгиос Бузукис, Александър Любенов /Локомотив/
Червени картони: Денис Пидев /Локомотив/