Лудогорец разгроми с 4:0 Локомотив (Пд) като гост в мач от четвъртфиналите от турнира за Купата на България. С този си успех шампионите са класираха за полуфиналите.

Гостите излязоха без нито един българин в състава си. Срещата изгледаха старши треньорът на Левски Николай Митов и помощниците му Мариан Христов и Асен Букарев. Заедно на Централната трибуна влязоха легендите на Ботев Динко Дерменджиев и на Локомотив (Пд) Георги Василев-Гочо.

Съперниците започнаха двубоя без разузнаване и в петата минута Марселиньо беше изведен в коридор и опита изстрел, но неуспешно. Топката стигна до Джонатан Кафу, който финтира Павел Виданов, стреля, но уцели Пламен Крумов. Топката попадна във Вандерсон, който отправи удар отблизо, но Ел Харуби спаси. Две минути по-късно Густаво Кампаняро стреля, но неточно. При ответната атака на домакините Мартин Камбуров изведе на чиста позиция Димо Бакалов. Халфът на домакините излезе сам срещу вратаря на гостите Ренан, но притиснат от играч на съперника загуби равновесие и падна на земята.

Шампионите поведоха в 32-ата минута. Тогава Абел Анисе и Жуниор Кишада разиграха комбинация, топката попадна в Марселиньо, който с удар от 25 метра вкара красив гол за 1:0. Гостите продължиха да доминират и в 42-ата минута Сисиньо центрира центрира към Густаво Кампаняро, който скочи над всички над всички и стреля с глава. Топката обаче срещна страничната греда на вратата на "черно-белите".

Втората част започна също с атаки към двата страни. В 52-ата минута Веселин Марчев подаде на Димо Бакалов, който от 8-9 метра прати топката в аут. При ответната атака на гостите Вандерсон пусна пак към Марселиньо, последва шут, но коженото кълбо се отби в гредата на вратата на "смърфовете".

В 55-ата минута, след грешка на Димитър Велковски, Вандерсон и Марселиньо организираха бърза атака. Вандерсон стреля отблизо, но Ел Харуби топката с крак. Четири минути по-късно Вандерсон получи топката в наказателното поле, преодоля с лекота Павел Виданов и майсторски покачи на 2:0. Три минути по-късно при атака на шампионите Вандерсон опита да намери Жуниор Кишада, но в опита си да избие топката Павел Виданов си вкара автогол за 0:3. В 78-ата минута, след грешка на Дани Кики, Абел Анисе подаде на Марселиньо. Последва пас към току що влезлия в игра Върджил Мисиджан, който с първия си досег с топката хладнокръвно отбеляза четвъртия гол за своя тим.

В 85-ата минута Дани Кики можеше да вкара почетен гол за Локомотив (Пд), но от удобна позиция прати топката в аут. Секунди преди края на двубоя привърженик на домакините нахлу на терена. Полицаите го свалиха със сила на земята. Това вбеси феновете на Локо, които скочиха са защитят своя приятел. Футболистите и президентът на клуба Христо Крушарски се намесиха и помогнаха напрежението на терена да се потуши и да се избегнат ексцесии, а съдията Ивайло Стоянов свири край на мача.

Локомотив (Пд)- Лудогорец 0:4

Голмайстори: 0:1- Марселиньо (32), 0:2- Вандерсон (59), 0:3- Павел Виданов (62- автогол), 0:4- Върджил Мисиджан (78)

Локмотив (Пд): Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов (69- Гийерме Шоко), Димитър Везалов, Кирил Котев (75- Дино Мартинович), Павел Виданов, Ванчо Траянов, Димитър Велковски, Дани Кики, Веселин Марчев, Димо Бакалов, Мартин Камбуров (68- Парвиз Умарбаев)

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Хосе Паломино, Козмин Моци, Густаво Компаняро (82- Клаудиу Кешеру), Абел Анисе, Сисиньо, Жуниор Кишада (66-Джоди Лукоки), Натанаел Пимента, Марселиньо, Джонатан Кафу, Вандерсон (77- Върджил Мисиджан)