Верея стана последният полуфиналист в турнира за Купата на България. На своя „Трейс арена”, старозагорци се наложиха с 2:0 над хита в Първа лига Дунав (Русе). И двете попадения бяха дело на Педро Еуженио, който се разписа по веднъж в двете полувремена. По този начин Верея записа историческо постижение, стигайки за първи път до този етап на надпреварата.

Първото полувреме на двубоя бе откровено скучновато. Двата отбора водиха битка основно в средата на терена, като головите положения и пред врати бяха сведени до минимум. Все пак домакините бяха по-активният отбор и заслужено се оттеглиха на почивката с гол аванс. Те можеха да поведат след само 120 секунди игра.

Васил Шопов центрира отдясно, топката придоби странна траектория и кацна на напречната греда, след което бе изчистена в корнер от вратаря. След неговото изпълнение, Диян Димов засече с глава над вратата. В 12-ата минута Момчил Цветанов направи фрапантен пропуск.

Той бе изведен сам срещу вратаря от Самир Аясс, но ударът му от ъгъла на вратарското поле не намери целта. Далечен изстрел на Осман Балде също не бе точен. В 22-ата минута Верея успя да поведе. Педро Еуженио получи пред наказателното поле и с изключително премерен фалцов удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0. Това пък бе и последният интересен момент за това полувреме. До неговия край двата тима си размениха по няколко по-остри слизания към вратите, но не се стигна до нищо сериозно.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Действията на терена продължиха да се развиват много бавно и тромаво. Интересните ситуации пък бяха по-малко дори отколкото през първото полувреме. В началото Дунав организира хубава акция, но последният пас на Бранимир Костадинов бе изчистен в корнер.

Елиаш получи в отлична позиция, но загуби равновесие и вратарят улови. Удар на Момчил Цветанов пък бе много неточен. Така се стигна до 74-ата минута, когато русенци от нищото удвоиха аванса си. Христофор Хубчев не успя да изчисти центриране в наказателното поле, като вместо това насочи топката към връхлитащия Педро Еуженио. За последния, от непосредствена близост, не бе трудно да удвои аванса на домакините с втория си гол в мача.

До края на срещата не се случи нищо интересно. Остана време единствено героят на вечерта Педро Еуженио да бъде сменен, за да обере овациите на привържениците на домакините.

ВЕРЕЯ - ДУНАВ 2:0

1:0 Еуженио (22)
2:0 Еуженио (73)

ВЕРЕЯ: Георги Аргилашки, Самуел Инкоом, Здравко Илиев, Иван Бандаловски, Валдимир Зафиров, Елиаш да Силва, Венцислав Бенгюзов (63- Селим Керкар) Педро Еуженио (86- Мирослав Енчев), Момчил Цветанов, Осман Балде, Валери Домовчийски (46- Калоянов)

ДУНАВ: Станислав Антонов, Михаил Милчев, Петър Патев, Олексей Ларин, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (71- Раденцов), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагерен, Васил Шопов (51- Муйеци), Мирослав Будинов