Лудогорец се класира на финала за Купата на България, след като отново разгроми Литекс.

На градския стадион в Ловеч разградчани правеха каквото си поискат и спечелиха реванша с 7:0 и с общ резултат 11:0 си осигуриха участие в директния мач за трофея. Там съперник ще е Ботев Пловдив, който елиминира Верея Стара Загора с общ резултат 2:1. Финалът е насрочен за 24 май на националния стадион "Васил Левски".

В града на люляците хеттрици за Лудогорец забиха Жоао Пауло (12, 52, 82) и Клаудио Кешеру (24, 68, 90-д), един гол добави Върджил Мисиджан, който беше точен в 37-ата минута. Георги Дерменджиев отново даде шанс за изява на някои от резервните си футболисти, като титуляри започнаха Александър Василев и Жуниор Кишада.

Срещу Литекс футболистите на Лудогорец си осигуриха комфортна преднина още през първото полувреме. В 12-та минута Светослав Дяков намери с диагонален пас Жоао Пауло, който с техничен удар изпрати топката във вратата на домакините за 0:1. Четири минути по-късно Литекс можеше да изравни, но Преслав Антонов на не успя да насочи топката във вратата на гостите, след груба грешка на защитата и вратаря на Лудогорец. В 24-та минута шампионите стигнаха и до втори гол. Жоао Пауло Центрира остро, Кешерю овладя топката и със странична ножица я изпрати във вратата на Вълков за 0:2.

Гостите продължиха да доминират на терена и в 37-та минута с лекота стигнаха до класическа преднина. Върджил Мисиджан напредна към наказателното поле и с техничен удар покачи на 0:3. И след почивката отборът на Лудогорец показа, че е по-класният и още в 52-ата минута увеличиха преднината си. Жоао Пауло засече с глава центриране на Лукас Саша и покачи на 0:4. Шампионите продължиха да атакуват вратата на Диян Вълков.

В 67-ата минута Клаудиу Кешерю бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле от Кишада и покачи на 0:5. При първата си по-сериозна атака на домакините през второто полувреме Байчев изведе искрен Писаров сам срещу вратаря на Лудогорец, но Дос Сантос успя да отрази. След това Кешерю на два пъти пропусна добри възможности за нов гол. В 78-ата минута Кишада сам в наказателното поле, също пропусна да увеличи преднината на шампионите след като стреля в аут. В 82-та минута Жоао Пауло оформи своя хеттрик. С диагонален удар от 15 метра бразилеца изпрати топката в далечния ъгъл на вратата на Вълков за 0:6.

В 90-та минута Клаудиу Кешерю вкара дузпа за крайното 0:7, отсъдена за нарушение на Виктор Мицаков срещу Жуниор Кишада.

Литекс - Лудогорец 0:7

Голмайстори: 0:1 Жоао Пауло 11, 0:2 Клаудиу Кешеру 23, 0:3 Вържил Мисиджан 37, 0:4 Жоао Пауло 52, 0:5 Клаудиу Кешеру 67, 0:6 Жоао Пауло 82, 0:7 Клаудиу Кешеру 90-дузпа

Литекс: Диян Вълков, Виктор Мицаков, Петко Ганев, Иван Иванов, Александър Кирилов, Веселин Вачев, Денил Селимински, Антоний Балъков /62-Георги Какалов/, Радослав Байчев, Атанас Курдов /69-Методи Костов/, Преслав Антонов /55-Искрен Писаров/

Лудогорец: Ренан дос Сантос /74-Васил Симеонов/, Хосе Луис Паломино, Игор Пластун, Йордан Минев, Светослав Дяков /64-Густаво Кампаняро/, Лукас Саша, Върджил Мисиджан, Жуниор Кишада, Жоао Пауло, Александър Василев, Клаудиу Кешеру

Стадион Ловеч: 500 зрители
Съдия: Георги Давидов
Жълти картони: Виктор Мицаков /Литекс/

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=1de0988fdb" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>