Втородивизионният Монтана отстрани елитния Черно море на 1/16-финалите в турнира за купата на България. Монтанци победиха с 2:1 у дома срещу варненци след решително попадение на Петър Атанасов в последните секунди на редовното време.

Преди това Атанас Илиев изведе домакините напред в 23-ата минута, а Марек Кузма изравни в 88-ата минута. Локомотив 1912 (София), който играе във Втора лига, победи на свой терен срещу елитния Верея с 2:1. Иво Иванов даде аванс за столичани още във втората минута, докато Еркебулан Нургалиев изравни десет минути преди почивката. Крайното 2:1 беше оформено от Николай Цветков от дузпа в 79-ата минута.

Струмска слава постигна обрат у дома от 0:1 до 2:1 срещу Созопол. Славия не срещна трудности при гостуването си в Балчик и победи с 2:0 срещу местния Черноморец след головете на Калоян Кръстев и Ивайло Димитров.