Лудогорец победи с 3:2 след продължения втородивизионния отбор Оборище Панагюрище в мач от 1/16-финалите на Купата на България.

Мачът на стадион "Орчо войвода" беше много интересен и изпълнен с драматични моменти. Жуниор Кишада изведе гостите напред в 38-ата минута, но в 77-ата най-добрият на терена Георги Нетов изравни.

Така се стигна до продължения, в които Яцек Горалски беше изгонен от терена с втори жълт картон. Малко по-късно обаче Клаудиу Кешеру с глава спаси разградчани от още по-голям срам с гол за 2:1, отново той беше точен 3:1. В последните секунди Мартин Василев оформи крайното 2:3.

Още в 3-ата минута Оборище можеше изненадващо да поведе. Георги Нетов беше изведен на чиста позиция и стреля, но Хорхе Броун улови без проблеми. Последва сериозен натиск на Лудогорец и в 21-ата минута Жоао Пауло преодоля вратаря Росен Андонов, но голът беше отменен за засада.

След половин час игра дойде най-интересният момент в мача. Стражът на домакините хвана топката с ръце, след като му беше върната от защитник и шампионите получиха правото да изпълнят непряк свободен удар. При него кълбото беше чукнато към Пауло, който шутира мощно, но Джордж Лукас застана саможертвено на пътя на топката и спаси сигурен гол.

В 38-ата минута Лудогорец все пак поведе на стадион "Орчо войвода". Тогава Жуниор Кишада получи пас пред наказателното поле и с хубав удар с левия крак матира Андоново за 1:0! 120 секунди след началото на второто полувреме Броун изпусна топката, хвана я на голлинията и домакините имаха претенции, че е преминала чертата. Съдийската бригада обаче не посочи центъра и остави играта да продължи.

В следващите минути Оборище изненадващо натисна и вратарят на гостите спаси изстрел на Нетов. В 71-ата минута Георги Карамфилов стреля опасно, но отново стражът на разградчани се намеси. 6 минути по-късно втородивизионният отбор стигна до заслужено равенство. Нетов преодоля защитник с хубав финт, Броун не се намеси добре и позволи топката да влезе в мрежата му за 1:1. В продължението Марселиньо качи топката на главата на Яцек Горалски, който от чиста позиция я прати в аут.

Така се стигна до продължения и в 96-ата минута полякът симулира за дузпа и беше изгонен от игра с втори жълт картон. Само три минути по-късно обаче Лудогорец поведе. Марселиньо намери Клаудиу Кешеру, който с перфектен изстрел с глава направи 2:1! В 114-ата минута отново румънският национал с глава оформи направи 3:1, а в последните секунди Мартин Василев направи загубата на Оборище по-почетна.

Оборище – Лудогорец 2:3

Голмайстори: 0:1 Кишада (38), 1:1 Нетов (77), 1:3 Кешеру (99, 114), 2:3 Василев (120)

Оборище: 73. Росен Андонов, 88. Мартин Сандов, 3. Мартин Василев, 18. Джордж Лукас, 90. Димитър Руйчев, 78. Кантен Гюйон, 10. Фернандо Кавалканте, 15. Петър Тончев, 13. Костадин Аджов, 27. Карлос Филио, 11. Георги Нетов

Лудогорец: 1. Хорхе Броун, 8. Лукас Саша, 5. Георги Терзиев, 2. Рафаел Форстър, 19. Александър Василев, 44. Яцек Горалски, 10. Густаво Кампаняро , 98. Светослав Ковачев, 11. Жуниор Кишада, 88. Вандерсон, 37. Жоао Пауло.