Лудогорец хвана последния влак за 1/4-финалите от турнира за Купата на България. Шампионите победиха Берое с 4:3 след изпълнение на дузпи у дома. Редовното време завърши 1:1.

Камен Хаджиев изведе гостите напред в 24-ата минута. 12 след това Густаво Кампаняро изравни от дузпа.

При наказателните удари Райнов и Виданов изпуснаха за Берое, а единствено Александър Василев не успя да вкара за Лудогорец.

При дузпите вратарят на Лудогорец Ренан дос Сантос спаси първия удар при серията на Мартин Райнов, а Павел Виданов от гостите прати топката над гредата при петия опит. За Лудогорец единствен неточен беше Александър Василев при четвъртото изпълнение, като топката премина над горната греда.

Иначе домакините имаха доста сериозно превъзходство, особено през второто полувреме и в продълженията, когато на два пъти топката се отби в гредите за щастие на словашкия вратар на гостите Душан Перниш.

Старши треньорът на шампионите от Разград Димитър Димитров-Херо пусна напълно нови 11 футболисти, но въпреки това Лудогорец първи създаде голова опасност. В 16-ата минута Жоао Пауло отправи удар след центриране на Саша, но вратарят на Берое Душан Перниш спаси. Четири минути по-късно гостите могат да се чувстват ощетени, след като страничният съдия Станимир Илков вдигна несъществуваща засада при атака на Карлос Охене.

Но в 24-ата минута Берое откри резултата след удар с глава на защитника Камен Хаджиев, който посрещна топката след центриране от корнер на Антон Карачанаков. Десет минути по-късно обаче Хаджиев препъна нахлуващия в наказателното поле Густаво Кампаняро и съдията Георги Димитров отсъди дузпа, която беше реализарана от потърпевшия за 1:1.

До края на първото полувреме двата отбора си размениха по едно положение, като най-напред Кишада комбинира с Мисиджан, но холандското крило стреля в аут. Три минути преди края на първото полувреме Антон Карачанаков пусна топката успоредно на голлинията на вратата на Ренан, но никой от съотборниците му не засече топката.

Домакините вдигнаха оборотите веднага след началото на второто полувреме и в 4-ата му минута 19-годишният младежки национал Светослав Ковачев пропусна отлична възможност след пас на бразилеца Рафаел Форстър. 10 минути по-късно Душан Перниш показа, че е готов за обстрела, който му предстои, след като спаси отсечен удар на Жоао Пауло.

Пет минути преди края на мача съдията Илков не реагира при игра с ръка на Павел Виданов, който спря топката в наказателното поле при пробив на Светослав Ковачев и си навлече гнева на домакините. В 88-ата минута и Анисе се размина с гола, а секунди по-късно Антон Карачанаков можеше да накаже Лудогорец.

В допълнителните 30 минути Лудогорец натисна още по-силно и на два пъти гредите спасяваха вратаря Перниш. Най-напред топката се спря в горната след удар на Марселиньо, а в 113-ата и в левия страничен стълб след технично изпълнение на Върджил Мисиджан. При отбилата се топка се получи меле в пеналта, но беройци изчистиха.

В последните две минути Кампаняро опита далечен изстрел, но Перниш спаси, а многоходовата комбинация на Марселиньо-Мисиджан и Анисе завърши с удар в аут от 3 метра на последния.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 1:1 в редовното време

0:1 Хаджиев 24
1:1 Кампаняро 36д.