Славия победи Етър с 3:1 във Велико Търново и се класира за полуфиналите в турнира за купата на България по футбол. Столичани получиха две спорни дузпи, с които стигнаха до обрат, след като допуснаха ранно изоставане на стадион "Ивайло".

Домакините поведоха с първата си атака още в 27-ата секунда. Димо Атанасов беше изведен от ляво и пусна пас към Румен Руменов, който от десетина метра преодоля Антонис Стериакис. В 12-ата минута "белите" получиха първа съмнителна дузпа, когато топката докосна ръката на Яни Пехливанов в наказателното поле. Иван Минчев стреля точно от бялата точка за 1:1.

Двубоят продължи без особени положения пред двете врати, а в 78-ата минута главният арбитър Петър Костадинов отсъди втора спорна дузпа за Славия след падане на Ивайло Димитров в пеналта след съприкосновение с вратаря Христо Иванов.

Потърпевшият изпълни точно от бялата точка, а в самия край, когато играчите на Етър се бяха хвърлили в атака, той завърши и контра на софиянци за крайното 3:1. Така Славия е вторият полуфиналист в турнира, след като вчера защитаващият трофея си Ботев Пловдив достигна до топ 4 след успех с 5:0 над втородивизионния Литекс.

Етър (Велико Търново) - Славия - 1:3

1:0 Румен Руменов 1
1:1 Иван Минчев 13-дузпа
1:2 Ивайло Димитров 79-дузпа
1:3 Ивайло Димитров 90+2

Етър: Христо Иванов, Александров, Гълъбов, Пехливанов, Атанасов, Апостолов (46-Никола Колев), Ивайлов (86-Иван Петков) , Руменов, Стоянов, Почански, Бадара (77-Тодор Колев)

Славия: Стериакис, Ндонг, Христов, Велков, Абуд, Мартинов, Узунов, Мба (61-Велев) , Галин Иванов, Минчев (90+2-Кръстев), Милев (65-Ивайло Димитров)