Олимпийският шампион на 100 метра от Атина'2004 Джъстин Гатлин беше най-бърз в сериите на 200 метра на шампионата по лека атлетика на САЩ, който е квалификация за световното първенство през август в Китай.

Гатлин финишира за 19.92 секунди. Полуфиналите и финалното бягане са по-късно днес. Олимпийската шампионка на 200 метра Алисън Феликс спечели спринта на 400 метра с 50.19 секунди.

Наташа Хестингс е втора с 50.25 секунди, а трета завърши Филис Франсис с 50.67 секунди. Световната шампионка в зала Франсена МакКоръри, която е с най-добър резултат в света за сезона, остана четвърта с 50.88 секунди.

На 100 метра с препятствия за жени призовата тройка е Дон Харпър Нелсън с 12.55 секунди, Кендра Харисън с 12.56 секунди и Шарика Нелвис с 12.59 секунди.

Бившата световна шампионка Тиана Бартолета триумфира на скок дължина със 7.12 метра, най-добро постижение в света за сезона.

Дейвид Вербург победи световния шампион ЛаШон Мерит на 400 метра и стигна до успеха с 44.63 секунди. Мерит завърши с 44.66 секунди.

Шампионатът завършва днес, а призьорите във всяка дисциплина се класират за светоното първенство по лека атлетика.