Левски удари с 3:1 Динамо Москва, спечели мини-турнир в кипърския курорт Агия Напа и вдигна първа купа за годината.

Головете за българите вкараха Дарко Тасевски, Матондо и Гара Дембеле. Точен за руснаците бе Кевин Курани.

Левски започна здраво мача и още във втората минута вкара. Дани Младенов проби отдясно, пусна топката към Гара Дембеле, който пропусна на Тасевски и македонецът направи 1:0.

Руснаците обаче реагираха мигновенно и още в следващата минута изравниха чрез Кевин Курани. Българите обаче продължиха да контролират мача и да натискат.

В 16-ата минута Дембеле се подигра с отбраната на Динамо по лявото крило, центрира остро в наказателното поле, където Матондо с глава вкара за 2:1.

Малко по-късно Левски пропусна уникална възможност, след като Сержиньо Грийн не успя да опъне мрежата на руснаците от малкото наказателно поле. Момчетата на Ясен Петров продължиха да доминират и заслужено стигнаха до трети гол.

В 33-ата минута Гара Дембеле развинти защитата на Динамо, навлезе мощно в пеналта, последва шут, топката се отклони от лявата греда и влетя във вратата - 3:1.

Минута преди края на полувремето руснаците изпуснаха дузпа. Мюлдер събори Смолов, но от бялата точка Воронин стреля в тялото на Митрев.

Второто полувреме започна с атаки за руснаците. В 59-ата минута Юсупов изстреля страховита тупалка, но Божидар Митрев показа невероятна класа и спаси.

Две минути по-късно Леандо Фернандес пропусна от един метър да вкара, но и съдията бе вдигнал флага на засада.

В 75-ата минута Смолов се освободи и стреля от границата на наказателното поле на Левски, но топката мина до гредата.

До края на мача не се случи нищо интересно, Левски заслужено записа престижна победа и вдигна първа купа за годината.

ЛЕВСКИ - ДИНАМО (М) 3:1

1:0 Тасевски (2)
1:1 Курани (3)
2:1 Матондо (16)
3:1 Дембеле (33)

ЛЕВСКИ: Митрев, Мюлдер (64-Станчев), Милиев, Грийн (71-Иванов), Минев, Гаджев (71-Александров), Йовов (51-Димов), Младенов (64-Видович), Тасевски (46-Огнянов), Дембеле (64-Иса), Матондо

ДИНАМО (М): Габулов, Чичерин, Колодин (46-Фернандес), Гранат, Ломич, Самедов, Дуимович (46-Ропотан), Семшов (56-Юсупов), Смолов, Воронин (46-Сапета), Курани (46-Кокорин)