Левски успя да постигне сравнително лесна победа над Академик София с 3:0 при гостуването си на стадион "Славия".

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от 29-ия кръг на "А" група.

Головете за успеха на "Сините" реализираха Владимир Гаджев в 32-ата минута и Даниел Младенов в 83-ата и 90-ата минути.

Благодарение на успеха, отборът на Левски вече има 69 точки и заема 2-ото място в класирането.

Въпреки това обаче "Сините" нямат шанс за титлата, тъй като тя вече бе спечелена от Литекс.

Ловчанлии надвиха Локо София и вдигнаха трофея.

Академик пък почти сигурно ще се завърне в "Б" група, след като загуби домакинството си днес. Все пак "студентите" имат шанс да се докопат до бараж.

Двубоят започна по-добре за Левски и "Сините" бяха по-активният отбор през първите минути на мача.

В 11-ата минута обаче "Студентите" имаха възможност да създадат нещо интересно.

Стойко Сакалиев намери албанското острие Енцо Малинди пред наказателното поле на гостите, но последният фаулира Стефан Станчев, вместо да отправи удар.

Две минути по-късно попадение на Академик бе отменено заради засада.

Бонфим стреля силно, след което Пламен Илиев отби топката. Сакалиев обаче довкара кълбото в мрежата на "Сините", но попадението на тима не бе зачетено, заради засада.

В 22-ата минута Левски създаде първото по-опасно положение в мача, но го пропиля.

Гара Дембеле навлезе в наказателното поле на Академик и стреля силно, но Стойчев успя да улови топката.

Все пак по-добрата игра на "Сините" си каза думата и в 32-ата минута Влади Гаджев вкара директен гол от пряк свободен удар.

Само пет минути по-късно момчетата на Ясен Петров имаха пред себе си прекрасна възможност да удвоят преднината си.

Христо Йовов обаче предпочете да потърси Гара Дембеле пред това да реализира на празна врата.

В 43-ата минута Левски създаде още едно брилянтно голово положение.

Ицо Йовов намери Гара Дембеле успоредно на гол линията, но малиецът направи фрапатен пропуск и извади топката в аут.

В крайна сметка не се стигна до повече попадения през първото полувреме и резултатът се запази.

Второто полувреме бе също по-добро за Левски, но "Сините" отново пропуснаха няколко добри положения.

В 46-ата минута Христо Йовов стреля от добра позиция, но топката излезе в аут.

Петнайсетина минути по-късно Дембеле също изпусна много добра възможност.

Той излезе на позиция и стреля, но стражът на домакините Стойчев изчисти топката с крак.

В 69-ата минута Мариян Огнянов също отправи удар, но стражът на Академик направи поредната си блестяща изява в мача.

В 83-ата минута всичко за Академик приключи, след като Дани Младенов с хубав удар направи резултата 0:2 за Левски и предреши крайния изход на мача.

В 90-ата минута Дани Младенов вкара втория си гол в мача с хубав диагонален удар и оформи крайното 0:3 за Левски.

АКАДЕМИК - ЛЕВСКИ 0:3
[0:1] Гаджев 32'
[0:2] Младенов 83'
[0:3] Младенов 90'

АКАДЕМИК: Стойчев, Динчев, Мбемба, Кюмюрджиев, Иван Иванов, Узунов (53 - Петров), Асенов - к, Сакалиев (46 - Радулович), Бонфим, Малинди, Василев (72 - Селимински)

ЛЕВСКИ: Илиев, Станчев, Грийн, Иво Иванов, Минев, Огнянов, Гаджев, Тасевски (65 - Александров), Киров (68 - Младенов), Дембеле, Йовов - к (78 - Димов)