Левски победи заслужено Локомотив София с 1:0 в среща от третия кръг на родната "А" група, състояла се на стадион "Георги Аспарухов" в София.

Момчетата на Пепе Мурсия бяха по-добрия отбор през първото полувреме, но така и не успяха да стигнат до чиста голова позиция след пропуска на Валери Домовчийски в самото начало на двубоя.

Левски откри резултата веднага след почивката чрез Роман Прохазка, който се възползва от центрирането на Минев. Секунди след това Аниете направи непростим пропуск на празна врата, стреляйки неточно с глава.

До края на срещата и двата отбора не предложиха качествена продукция, но победата осигури на Левски актив от четири точки, което праща тима на пета позиция във временното класиране. Локо остава с три пункта на сметката си.

Още в самото начало на мача Валери Домовчийски пропусна добра възможност. Той беше оставен непокрит в наказателното поле и стреля с левия крак, но прати топката покрай страничната греда.

Малко след това Божидар Митрев правилно разчете случващото се на терена и излезе, за да попречи на Владимир Гаджев. Полузащитникът потърси свой съотборник с балонна топка, но без никакъв успех.

Малко преди да изминат десетина минути игра стражът на Левски Стефано Кунчев подари топката на съперника. Кунчев излезе извън пеналта, но опитът му да изчисти покрай Шехуди не се получи. Последният опита прехвърлящ удар, но топката излезе в аут. Повторенията показаха игра с ръка на Шехуди, но реферът не видя добре ситуацията.

"Сините" бяха по-активният отбор, опитвайки обсада на съперниковата врата с няколко диагонални центрирания, които ставаха лесна плячка на защитата на гостите. Георги Сърмов пробва мощен изстрел с левия крак, минал над напречната греда.

В средата на първото полувреме Роман Прохазка проби отдясно и навлезе в наказателното поле на гостуващия тим. Полузащитникът върна хитро назад към Гаджев, но неговият точен удар от движение се оказва доста слаб. После Прохазка отправи силен шут по диагонала, но Митрев парира.

Веднага след почивката Валери Домовчийски намери коридор за стрелба и пробва късмета си с левия крак, но въпреки получилия се рикошет Митрев улови спокойно.

Само няколко секунди след това Левски откри резултата. Веселин Минев спринтира по левия фланг и центрира, за да обърка защитата на Локомотив. Най-съобразителен се оказа Роман Прохазка, който отправи прецизен диагонален удар от въздуха, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на съперниковата врата.

Веднага след попадението Левски натисна своя опонент. Валери Домовчийски достигна топката на самата аутлиния и центрира назад към Аниете. Испанецът нанесе удар с глава, но кълбото мина на три метра покрай дясната греда!

Веднага след това голмайсторът Прохазка се отскубна зад защитата на противника и отправи плътен изстрел с десния крак, но кълбото мина покрай дясната греда.

Последваха доста по-спокойни минути, в които и двата отбора не успяваха да сътворят нищо смислено и опасно в предни позиции.

В 78-та минута Бедоя чукна технично с пета към Веско Минев и защитникът остана сам срещу вратаря Митрев в наказателното поле. В последния момент Хаджиев протегна крака си и спаси почти сигурно попадение.

В последните минути на срещата Веско Минев би неточно, а след това Бедоя направи страхотен пропуска, оставайки сам срещу Митрев. Вместо да преодолее вратаря, халфът на Левски стреля покрай гредата.

Левски - Локо София  1:0

1:0  Роман Прохазка - 52'

Левски: Кунчев, Белаид, Стойчев, Минев, Димитров, Сърмов, Бедоя, Прохазка, Гаджев Пламен (Димов - 84'), Домовчийски (Велев - 86'), Аниете (Радослав Цонев - 76')

Локомотив: Митрев, Хаджиев, Елтон, Бранеков,  Трифонов, Иванов (Гаджев - 70'), Том (Пепи Димитров - 60'), Ливраменто, Шехуди, Генов (Манолов - 88'), Романов