Левски постигна победа с 2:0 над втородивизионния Ботев Враца в контролна среща, която се игра на едно от помощните игрища на "Герена".

За "Сините" в игра се появиха бившите играчи на Черноморец Жужу и Амари, както и преминалият през Монако французин Аяр.

Пламен Илиев пък се завърна на вратата за тима на столичани, след като доста време бе извън терените заради контузия.

Още в 30-ата секунда столичани стигнаха до попадение, дело на Бедоя, с което откриха резултата.

В 16-ата минута левскарите вкараха и втори гол. Амари проби отляво и центрира остро в наказателното поле, като Домовчийски успя да скочи най-високо между двама противникови футболисти и прати топката във вратата.

В 30-ата минута Педро стреля с глава, но топката мина покрай вратата, а няколко минути след това и Стойчев имаше шанс да вкара след удар с глава, но и неговият удар бе неточен.

След почивката Гонзо направи редица промени в състава си, като остави на терена единствено Илиев и Белаид.

Малко след почивката Жужу имаше доста добър шанс да вкара, но пропусна да се разпише от удобна позиция.

До края на мача домакините създадоха още няколко ситуации, но не успяха да вкарат повече голове.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ ВРАЦА 2:0