Левски успя да спечели с 2:0 най-старото столично дерби срещу Славия. Мачът се игра пред празните трибуни на "Георги Аспарухов", а "Сините" отново не показаха особено добра игра. Все пак обаче стигнаха до успеха. Мачът бе от 8-ия кръг.

Първото попадение бе дело на Прохазка в 85-ата минута след хубаво центриране на Педро. В 93-ата минута и Аниете се разписа след перфектен прехвърлящ удар. Мачът бе и официален дебют за новия наставник на гостите Иван Колев.

За домакините дебютира алжирецът Наджиб Амари, докато за гостите дебют освен треньора записа и централният бранител Касай, който се представи доста солидно.

След тази среща Левски се изкачи до 6-ото място в класирането, като има в актива си 13 точки. Славия е на 11-ата позиция със скромните 5 точки.

Срещата започна с по-интересна ситуация за Славия и в 7-ата минута Манзоро отправи страхотен удар при който Илиев се намеси решително и изби топката. Тя обаче стигна до Бургзорг, който също изпробва късмета си, но стражът на "Сините" отново се намеси решително.

Точно пет минути след това Амари отправи изключителен удар от 30 метра, но Емо Петров се намеси с вещина и също спаси вратата си.

След няколко безинтересни минути Платини изведе Ради Василев към вратата на домакините, но Стойчев изби топката от краката на противниковия нападател.

В 24-ата минута Амари бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе париран от Емо Петров. Топката стигна до Бедоя, който комбинира с Домовчийски. Ударът на последния обаче не сполучи.

През следващите минути не се стигна до нищо кой знае колко интересно пред двете врати.

Малко преди края на полувремето обаче имаше една доста интересна и любопитна ситуация в наказателното поле на Славия.

Домовчийски падна в наказателното поле след съприкосновение с Касай, но реферът отсъди нарушение за нападателя, макар че такова нямаше. При ситуацията той бе излязъл сам срещу вратаря.

Второто полувреме започна със страхотен шанс за Левски. Домакините опитаха заучено положение след изпълнение на фаул при което Сърмов отправи бомбен удар, но Петров се намеси перфектно.

След няколко не толкова интересни минути домакините стигнаха до още едно изключително добро положение. Новото попълнение Амари отправи фантастичен фалцов удар от дистанция, но стражът на Славия отново бе на мястото си.

В 68-ата минута Да Силва направи страхотен пробив и навлезе в наказателното поле, след което отправи неточен удар.

Пет минути след това Левски пропусна уникален шанс. Педро първоначално стреля, но Петров се намеси. След това топката отново попадна в холандеца, който отправи прострелен удар. Топката достигна до Аниете, който от 4-5 метра направи нереален пропуск.

Все пак в 85-ата минута Левски стигна до попадение чрез Прохазка. След центриране на Педро в наказателното поле, словакът засече с крак пред малкия пеналт топката и я вкара във вратата.

В 93-ата минута Аниете оформи крайния резултат след брилянтен гол. Той по феноменален начин прехвърли Петров от дистанция, за да подсигури успеха на тима си.

ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Прохазка 85'
2:0 Aниете 93'

ЛЕВСКИ: Илиев, Минев, Стойчев, Белаид, Крумов, Бедоя (79 - Прохазка), Гаджев, Сърмов, Амари (65 - Аниете), Педро, Домовчийски

СЛАВИЯ: Ем. Петров, Ристевски (80 - Пиргов), Везалов, Фераресо, Панов, Касай, Бургзорг, Да Силва (68 - Стоянов), Манзоро, Платини, Р. Василев