Левски постигна победа с 4:1 над Хасково в среща от 9-ия кръг на "А" група в която "Сините" гостуваха.

Това е трета поредна победа за левскарите, което е и сериозна индикация,  че отборът постепенно излиза от кризата, която го бе налегнала.

"Сините" реализираха попаденията си чрез Педро, Домовчийски, Гаджев и Аниете, като те паднаха съответно в 26-ата, 39-ата, 75-ата и 76-ата минути.

Домакините вкараха почетен гол чрез Емо Ангелов, който бе точен от дузпа в 84-ата минута. Аймен Белаид пък получи директен червен картон в ситуацията при дузпата, след като свали на земята като последен в защитата Хубенов.

След този мач Левски се намърда в тройката, като заема 3-ото място в класирането с актив от 16 точки. Хасково си остава на последната 12-а позиция с 4 точки.

Срещата започна равностойно и през първите минути не се стигна до кой знае какви положения пред двете врати.

В 19-ата минута Бедоя навлезе в наказателното поле и пусна топката към точката за изпълнение на дузпата.

Нямаше обаче кой да засече топката и Домовчийски се размина с нея. Така първото опасно положение в мача бе пропиляно.

Все пак гостите стигнаха до гол аванс чрез Педро в 26-ата минута. Бедоя със страхотно отиграване се освободи отляво в наказателното поле и пусна топката към вратата.

Там Домо от близка дистанция направи уникален пропуск и нацели страничната греда, но при добавката Педро бе точен и така откри резултата.

В 30-ата минута Гаджев центрира опасно в наказателното поле, но противниковите играчи се справиха и в крайна сметка топката бе изчистена в корнер.

Гостите обаче стигнаха и до втори гол чрез Домовчийски в 39-ата минута. Това бе негов гол номер 49 в мач номер 100 в родния елит. Гаджев направи двойно с Бедоя, след което опита да прехвърли Пейков. Стражът опита да улови топката, но я изпусна. Домо обаче се възползва и я добута в мрежата.

До края на полувремето не паднаха повече голове, като малко преди почивката Амари отправи мощен удар, но Пейков улови топката.

Второто полувреме започна по-напористо за домакините, като само минута след подновяването на играта се наложи Стойчев да се намесва след остро центриране.

В 59-ата минута пък Лозев отправи хубав удар от въздуха след добро центриране, но топката не намери очертанията на вратата.

Гостите пък изпитваха затруднения след почивката и темпото в тяхната игра напълно се загуби.

В 73-ата минута преднината на Левски можеше да стане класическа. Гаджев отправи страхотен фалцов удар от дистанция, но Пейков със сетни сили изчисти кълбото в корнер.

Точно две минути обаче Левски увеличи преднината си. Гаджев бе намерен от Аниете в наказателното поле, след което халфът с техничен удар отклони топката към противниковата врата и реализира.

В 76-ата минута Аниете също записа името си сред голмайсторите, след като засече с глава от близка дистанция прекрасно центриране на Минев.

Две минути по-късно Кирчо Крумов нацели горната греда след прекрасен удар, като топката тупна точно пред голлинията. Гостите обаче вкараха почетен гол. В 83-ата минута Хубенов бе спънат от Белаид, който бе останал сам в защитата на своя тим. В крайна сметка тунизиецът бе изгонен след директен червен картон, а хасковлии получиха дузпа, която бе вкарана от Ангелов.

ХАСКОВО - ЛЕВСКИ 1:4