Марек и Левски завършиха 1:1 в среща от 11-ия кръг на "А" група, състояла се на стадион "Бончук" в Дупница.

Първото полувреме не предложи много интересни положения, но за сметка на това на трибуните беше далеч по-любопитно. Играта дори беше временно спряна заради ексцесии между агитките на двата тима.

Марек откри резултата в 62-та минута чрез Златко Бонев, който бе изведен по прекрасен начин от Крум Бибишков и не сбърка, оставайки сам срещу Пламен Илиев.

Пет минути след това вратарят на Марек Емил Михайлов спаси изпълнената от Влади Гаджев дузпа, отсъдена за нарушение срещу Аниете в наказателното поле. Все пак Левски получи втора дузпа за игра с ръка на Виячки. Този път Мирослав Иванов застана зад топката и не сбърка.

Левски събра 20 точки и се изкачи до трето място, но вече изостава на шест точки от лидера ЦСКА. Марек е девети с девет точки.

Двата отбора започнаха изключително мудно и не можеха да създадат нито една смислена атака. Преобладаваха грешните пасове и честите тактически нарушения.

Играта в никакъв случай не бе груба, но доста често бе твърда и на ръба на официалното предупреждение. Бяха изминали десетина минути, когато Еньо Кръстовчев събуди отегчените фенове с много неточен удар с левия крак.

Четвърт час след началния съдийски сигнал реферът временно спря мача, защото фенове на двата отбора влязоха в конфликт помежду си, замеряйки се с най-различни твърди предмети.

В средата на първото полувреме Луис Педро слаломира между няколко бранители пред наказателното поле на Марек, но завършващият му удар бе доста неточен.

Малко преди да измине половин час игра се стигна до разбъркване в наказателното поле след центриране отляво. Аниете падна на тревата, но трима футболисти на Марек успяха да изчистят с дружни усилия.

Само няколко секунди след това Божидар Краев се отличи с много хубав финт в наказателното поле. Той матира двама защитници и отправи точен, но слаб удар с левия крак.

В 32-та минута Пламен Крумов стреля мощно по диагонала от 25 метра. Емил Михайлов обаче внимаваше и спаси сигурен гол, избивайки насочената в долния му десен ъгъл топка.

В края на първата част Луис Педро се опита да си изпроси дузпа, свличайки се артистично в наказателното поле на дупничани, но съдията правилно му даде знак да продължи играта.

Малко след подновяването на играта Пламен Крумов центрира отдясно и около точката на дузпата защитата на Марек увисна. Божидар Краев нанесе удар с глава, но не успя да уцели вратата.

После отново Краев успя да излъже защитата на Марек, пробивайки почти до аутлинията. Той върна назад към точката на дузпата, но там нямаше негов съотборник. Валери Домовчийски бе изпуснат на границата на малкия пеналт, но стреля слабо с глава.

В 62-та минута Марек изненадващо откри резултата. Крум Бибишков изведе Златко Бонев зад гърба на защитата и останал очи в очи срещу Пламен Илиев, Бонев мушна топката между краката на стража.

Пет минути след това Левски можеше да изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Борислав Николов срещу Аниете. Влади Гаджев стреля в десния ъгъл, но Емил Михайлов спаси по фантастичен начин!

Четвърт час преди края на редовното време Бибишков парти топката в мрежата на столичани след щастлив двоен рикошет, но попадението бе правилно отменено заради тънка засада. На отсрещната врата пък Краев пропусна след подаване на Домовчийски.

В 77-та минута Миро Иванов центрира отляво и топката се удари в ръката на Виячки, което накара реферът да посочи отново бялата точка. Този път столичани изравниха, като "Шуменския Деко" вкара с плътен шут в долния ляв ъгъл.

"Сините" се активизираха още повече след изравнителния гол и в последните минути играта се водеше предимно в половината на домакините, които обаче се отбраняваха успешно.

В добавеното време на срещата Пламен Илиев спаси силен диагонален шут на Кръстовчев, а малко след това Аниете стреля над напречната греда при добра атака на софиянци.

Марек - Левски  1:1

1:0  Златко Бонев - 62'

1:1  Мирослав Иванов - 79', дузпа

Пропусната дузпа:  Гаджев (Левски) - 67'

Марек: Михайлов, Б. Николов, Виячки, Лахчев, Бонев (Диков - 82'), Петков (Близнаков - 58'), Андонов, Димитър Илиев, Димитров (Н. Николов - 70'), Кръстовчев, Бибишков

Левски: Пламен Илиев, Белаид, Крумов, Стойчев, Минев, Гаджев, Прохазка (Домовчийски - 46'), Педро (Миро Иванов - 72'), Бедоя (Радо Цонев - 83'), Краев, Аниете