Левски изпрати една от най-кошмарните години в историята си със загуба. Днес тимът падна от Славия с 1:2 като гост в среща от 19-ия кръг на родната "А" група, играна на стадион "Славия". В герой за домакините се превърна Джереми Манзоро, избухнал с хеттрик.

"Сините" бяха по-активни, но се сринаха в края на първото полувреме, когато Джереми Манзоро откри резултата от пряк свободен удар, а две минути след това Аймен Белаид беше изгонен, защото вкара гол с ръка.

Десетина минути след подновяването на играта Домовчийски изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Миро Иванов, но четвърт час след това Манзоро вкара втория си гол в мача след солова акция.

Пет минути преди края Славия също остана с десет души заради червен картон на Фераресо, но малко след това сътвори бърза атака отдясно, завършена от оформилия своя хеттрик Манзоро.

Това е първа шампионатна победа на Славия срещу Левски от сезон 2002/03 насам. "Белите" събраха 20 точки и се изкачиха на девето място в таблицата. Левски остава на шеста позиция с 28 пункта.

Гостуващият тим започна по-дейно, но така и не успяваше да създаде опасна атака. Пламен Димов и Валери Домовчийски си попречиха при центриране от корнер и топката излезе в аут.

Малко преди да изминат десетина минути игра Георги Петков излезе да боксира и се справи, но повали на земята трима футболисти, сред които двама свои съотборници и Домовчийски.

В средата на първото полувреме гостите сътвориха добра атака с участието на Луис Педро и Бедоя. Веселин Минев се опита да намери Домовчийски, но топката бе изчистена. После Домо стреля чрез завъртане от въздуха, но не затрудни Петков. На отсрещната врата пък Василев се размина с кълбото след хубаво центриране отдясно.

Малко преди да изтече половин час игра Луис Педро се озова на добра позиция отляво, но Георги Петков излезе и скъси ъгъла. Футболистът на Левски опита нещо средно между удар и центриране, копвайки над вратаря. На далечната греда нямаше друг играч на "сините", а малко по-късно Стойчев не намери целта с глава.

Луис Педро пробва късмета си с удар от дистанция десетина минути преди края на редовното време, но кълбото мина покрай вратата на домакините.

В 43-тата минута Пламен Крумов извърши ненужно нарушение пред наказателното поле, избутвайки съперников футболист. Манзоро застана зад топката и я завъртя майсторски над стената, намирайки горния ляв ъгъл.

В добавеното време на първата част Аймен Белаид си помисли, че е Диего Марадона и вкара топката с лявата си ръка във вратата на Славия. След първоначалното объркване, реферът Георги Кабаков правилно отмени попадението и изгони защитника на Левски, показвайки му втори жълт картон.

Славия започна по-агресивно след почивката и създаде добри атаки, но в 53-тата минута Левски получи право да изпълни дузпа заради нарушение на Семерджиев срещу влезлия секунди по-рано като смяна Миро Иванов. Домовчийски пое отговорността и вкара в долния десен ъгъл.

Малко преди да измине един час игра Валери Довочийски получи добро подаване от Бедоя, но неговият диагонален удар се оказа едновременно слаб и неточен.

Десетина минути преди края на редовното време Бедоя центрира отляво, но Домовчийски не успя да засече добре. После Прохазка стреля, но неговият удар беше блокиран.

В 84-тата минута Диего Фераресо получи втори жълт картон заради нарушение срещу Миро Иванов и беше изгонен.

Три минути по-късно Славия сложи точка на спора. Пламен Илиев се намеси след остро центриране отдясно, но остави топката в краката на Манзоро, който оформи своя хеттрик, вкарвайки на празна врата.

В последните минути темпото в играта на гостите спадна драстично и така Славия постигна първа победа срещу Левски след серия от 23 мача без успех.

Славия - Левски  3:1

1:0  Джереми Манзоро - 43'

1:1  Валери Домовчийски - 54', дузпа

2:1  Джереми Манзоро - 68'

3:1  Джереми Манзоро - 87'

Червен картон (втори жълт): Белаид (Левски) - 45' +1

Червен картон (втори жълт): Фераресо (Левски) - 84'

Славия: Петков, Дяков, Везалов, Панов, Фераресо, Касаи (Пиргов - 56'), Семерджиев, Фонсека, Савич (Генчев - 56'), Манзоро, Василев

Левски: Илиев, Белаид, Стойчев, Минев, Крумов (Миро Иванов - 52'), Пламен Димов, Прохазка, Бедоя, Педро (Илия Димитров - 69'), Краев, Домовчийски