Левски разнебити с 8:0 Хасково и започна победно пролетния дял от първенството ни.

Два гола за "сините" забиха Валери Домовчийски и Антонио Аниете, по един добавиха, Мигел Бедоя, Божидар Краев, Емил Нину и Лукаш Гикевич.

С тази победа Левски се изравни с Берое на петото място в класирането с 31 точки, преди останалите срещи от кръга.

Хасково е твърдо на дъното на "А" крупа, като има в актива си срамните седем точки.

Като цяло момчетата на Стойчо Стоев изцяло и тотално доминираха, напълно размазаха гостите си и заслужено си взеха победата и трите точки.

Хасково от своя страна с нищо не показа, че има място в елитната ни група.

Левски започна страховито мача и още във втората минута опъна мрежата на Хасково. Тогава Аниете залъга защитата и Кирил Акалски, след което поднесе топката на Валери Домовчийски и той без проблеми вкара за 1:0.

"Сините" продължиха да мачкат, но Божидар Краев от чиста позиция стреля в аут. В 7-ата минута Хасково скочи за дузпа, след като Григор Долапчиев падна в пеналта, но съдията Таско Тасков правилно не показа бялата точка.

Две минути по-късно Левски отново вкара. Лабан Абди направи уникална асистенция към Аниете и той спокойно отбеляза за 2:0. Отговорът на гостите бе греда на Мартин Райнов.

Така се стигна до 17-ата минута, когато Лабан Абди намери на чиста позиция Валери Домовчийски и той не сгреши - 3:0.

Шест минути по-късно стана 4:0, след като Мигел Бедоя развинти защитата на Хасково и без проблеми преодоля Кирил Акалски.

След половин час игра Хасково можеше да вкара почетен гол, но Димитър Алексиев изпусна. Пет минути по-късно и Домовчийски се отчете с уникален пропуск.

Второто полувреме започна с нов гол за "сините". Валери Домовчийски намери хитро Божидар Краев, който без проблеми вкара първото си попадение в "А" група за 5:0 за Левски.

В 58-ата минута последователно Валери Домовчийски и Антонио Аниете пропуснаха да вкарат за шести път.

Това обаче се случи в 63-ата минута, когато след ъглов удар топката достигна до новото попълнение Емил Нину и той направи 6:0.

Малко по-късно Долапчиев можеше да вкара, но Пламен Илиев спаси. Постепенно темпото на игра сериозно падна, като действията се водеха основно в половината на Хасково, като "сините" се забавляваха и спокойно разиграваха.

Така се стигна до последните минути, когато домакините забиха нови две попадения дело на Антонио Аниете и Лукаш Гикевич.

Левски - Хасково 8:0