Левски си върна 1-то място в "А" група, след като победи Славия с 2:0 в столичното дерби от 17-ия кръг на "А" група.

Роман Прохазка откри резултата на "Герена" в 16-ата минута с хубав прехвърлящ удар, а в края на първото полувреме Джереми де Ноойер вкара първия си гол за Левски в 18 двубоя с плътен изстрел.

Възпитаниците на Стойчо Стоев през цялото време играха с настроение и успехът им можеше да бъде далеч по-убедителен, ако не бяха пропуските пред вратата на Марио Кирев. Въпреки това, столичани взеха 3-те точки и вече имат 34, а преследвачите Лудогорец и Литекс са с по 31 т.

В следващия кръг Левски има тежко гостуване на Берое в Стара Загора, докато "белите" приемат Монтана. Мачовете са съответно на 2-ри и 3-ти декември.

Пред Левски се откри шанс да поведе в 7-ата минута, когато спечели фаул точно пред наказателното поле. Зад топката застана Джереми до Ноойер, който стреля директно към вратата, но Марио Кирев успя да улови.

5 минути по-късно домакините отново имаха възможност да открият резултата. Живко Миланов центрира отдясно в наказателното поле, където непокритият Георги Костадинов засече с глава, но прати топката в аут.

В 16-ата минута обаче нямаше какво да помогне на Славия. Мигел Бедоя беше изведен очи в очи с Кирев, който го пресрещна на границата на наказателното поле и успя да избие топката. Тя попадна в Умар Дуаби, който много хитро я остави за Роман Прохазка и словашкият национал с чудесен прехвърлящ удар даде преднина на Левски!

В 33-ата минута Левски имаше отличен шанс да удвои преднината си, след като Владимир Семерджиев спъна Божидар Краев на дъгата на наказателното поле. Зад топката застана Де Ноойер, но изстрелът му се отби в стената, построена от Марио Кирев.

4 минути преди края на полувремето Левски все пак поведе с 2:0. Веселин Минев с отличен пас намери Мигел Бедоя в наказателното поле, испанецът върна назад към Де Ноойер, който с безпощаден шут матира Кирев!

След час игра Де Ноойер можеше да вкара втория си гол в мача след плътен изстрел отдалеч, но топката мина на около 2 м от целта. Секунди по-късно и Умар Диаби имаше шанс да вкара, след като Миланов центрира по земята и нападателят засече, но не успя да намери очертанията на вратата.

Левски продължи да създава опасни положения и в 62-ата минута Миланов отново центрира по земя и намери непокрития Бедоя на точката за дузпата, но той не уцели вратата.

До края не падна нов гол и Левски спечели най-старото столично дерби с 2:0.

Левски – Славия 2:0

1:0 Прохазка (16)
2:0 Де Ноойер (41)

Левски: Боян Йоргачевич, Живко Миланов, Аймен Белаид, Йордан Милиев, Веселин Минев, Георги Костадинов, Джереми де Ноойер, Роман Прохазка, Мигел Бедоя (83-Р. Цонев), Божидар Краев (89-Орачев), Умар Диаби (74-Гаджев)
Треньор: Стойчо Стоев

Славия: Марио Кирев, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Диего Фераресо, Константин Дяков, Жереми Манзоро, Дуде Догала, Емил Стоев (86-Вълчанов), Владимир Семерджиев (63-Атанасов), Антон Карачанаков (46-Димитров)
Треньор: Иван Колев