Левски записа второ равенство по време на подготвителния си лагер в Турция, след като завърши 1:1 със словенския Домжале. Голът за "сините" отбеляза Георги Костадинов още във 2-ата минута след чудесна асистенция на новото попълнение Венцислав Христов.

Столичани обаче допуснаха изравняване в 47-ата минута след прекрасен изстрел на Трайковски от границата на наказателното поле. В предните си проверки възпитаниците на Стойчо Стоев победиха Тобол (Казахстан) с 2:0, Олександрия (Украйна) с 3:2, Поли Тимишоара (Румъния) с 2:1, Бърно (Чехия) с 1:0 и завършиха 0:0 с Виторул, отново от северната ни съседка.

Почивка в днешния мач получи титулярният вратар Боян Йоргачевич, а заради травми срещата пропускаха Божидар Краев, братята Радослав и Борислав Цоневи, Максимилиан Карнер и Джереми Де Ноойер.

На вратата на Левски застана 16-годишният Димитър Шейтанов, а в титулярния състав попаднаха още трима младоци – Галин Ташев, Атанас Кабов и Мики Орачев. Въпреки това българският отбор започна мача отлично и поведе 120 секунди след първия съдийски сигнал.

Тогава Мигел Бедоя намери Венци Христов, който с пас като по учебник изведе Костадинов и той с удар по земята матира вратаря за 1:0. После испанският плеймейкър можеше да удвои преднината на Левски, но силният му изстрел профуча над вратата.

5 минути преди края на полувремето Христов се размина на косъм от първия си гол за "сините". Нападателят беше изведен от друг нов играч – Франсис Нар, но в решаващия момент вратарят Голубович го фаулира на границата на наказателното поле, а в това време защитник изби от голлинията. Потърпевшият изпълни нарушението, но изстрелът му беше крайно разочароващ.

На почивката Стоев пусна в игра Александър Любенов, Станислав Иванов, Сърджан Лукин и Джъстин Менголо и 2 минути след подновяването на играта Домжале изравни след страхотен шут на Трайковски от границата на наказателното поле.

После Костадинов можеше да вкара втория си гол в проверката, но топката рикошира в защитник и излезе в корнер, от който не последва нищо интересно. В 73-ата минута словенците изпълниха заучено положение от непряк свободен удар, при което сантиметри разделиха Ярович от попадение.

2 минути преди края Симов отправи страхотен удар, но опитният Веселин Минев се хвърли саможертвено, с което спаси Левски от загуба.

Последната контрола на Левски е на 11 февруари, четвъртък, срещу словашкия Спартак Миява. След това отборът се прибира и нас и започва подготовка за гостуването на Лудогорец на 21 февруари.

Левски – Домжале 1:1

1:0 Г. Костадинов (2)
1:1 Лукас (47)

Левски: Димитър Шейтанов (46-Александър Любенов), Сашо Александров, Александър Александров (46-Сърджан Лукин), Галин Ташев, Мики Орачев, Георги Костадинов (73-Георги Янев), Мехди Бурабия (65-Роман Прохазка), Атанас Кабов (70-Алекс Боримиров), Франсис Нар (46-Джъстин Менголо, 77-Веселин Минев), Мигел Бедоя, Венцислав Христов (46-Станислав Иванов)
Треньор: Стойчо Стоев