Левски победи с 1:0 като гост Монтана в мач от 32-ия кръг на "А" група.

"Сините" определено се представиха по-добре от съперника си и през първото полувреме уцелиха две греди чрез Венцислав Христов и Роман Прохазка. Малко след началото на втората част пък Мигел Бедоя вкара единствения гол в мача, благодарение на отлично отиграване на младока Божидар Краев. След попадението домакините натиснаха и главният съдия Ангел Ангелов си затвори очите, когато трябваше да даде дузпа за възпитаниците на Емил Велев.

В класирането Левски остава на 2-ро място с 63 точки, докато финалистът за Купата на България е на последната 9-та позиция с 18 т. и не успя да запише победа в 19-ти пореден двубой в първенството.

Гостите можеха да поведат още в 4-ата минута. След чудесна атака по левия фланг, Мигел Бедоя намери Георги Костадинов в наказателното поле. Именникът продължи към Венцислав Христов, който засече от движение по земя и гредата спаси Христо Иванов. После и пред Божидар Краев се откри добра възможност да изведе Левски напред, но изстрелът му не попадна в целта.

След четвърт час игра столичани пропуснаха нова златна възможност за гол. Краев направи чудесно двойно подаване с Роман Прохазка, след което се озова очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее. Секунди по-късно словакът шутира мощно и топката облиза напречния стълб. В ответната атака и Монтана показа зъби. Сергей Георгиев стреля по земя, но Боян Йоргачевич сигурно улови.

След малко повече от половин час игра Левски пропусна ново изгодно положение. Веселин Минев центрира хубаво, непокритият Христов засече с глава от границата на вратарското поле, но твърде неточно.

Шест минути след подновяването на играта Левски най-накрая откри резултата. Тогава  Краев се пребори за топката до аутлинията, опита да центрира, но подаде към Генчев, който пък при опита си да изчисти, върна към младока. Краев пусна към Бедоя, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка – 1:0!

После домакините се активизираха и в 67-ата минута имаха основателни претенции за дузпа за задържане на Костадинов на Петър Атанасов в наказателното поле, но главният съдия Ангел Ангелов остана безмълвен. 5 минути по-късно Асен Георгиев засече с глава центриране от корнер, но прати кълбото над вратата.

До края не падна нов гол и Левски спечели с 1:0.

Монтана – Левски 0:1