Берое победи с 2:1 Левски в мач от последния кръг на "А" група, игран в Стара Загора. По този начин заралии постигнаха исторически четвърти пореден успех над "сините" у дома, с което подобриха рекорда си от периода 1958 – 1961 г.

На терена двата отбора направиха вълнуващ двубой, като столичани поведоха през първото полувреме чрез Георги Костадинов. След почивката обаче домакините бяха далеч по-добри и стигнаха до запомнящата се победа с голове на Елиаш да Силва и Иво Иванов.

В крайното класиране Левски финишира на 2-ро място с 56 точки, докато Берое се окичи с бронзовите медали, след като събра 53 т.

Берое започна мача една идея по-добре и в 9-ата минута Веселин Пенев беше намерен с дълъг пас и продължи към Исмаил Иса в наказателното поле. Точно преди нападателят да нанесе решаващия изстрел, Сашо Александров изби от крака му в корнер, след който защитата на гостите се справи.

След четвърт час игра домакините пропуснаха чудесна възможност да открият резултата. След центриране от фаул, топката стигна до Георги Божилов, който се обърна и стреля в долния ляв ъгъл, но Боян Йоргачевич плонжира и изби. Левски отговори в следващата атака, когато Франсис Нар се измъкна от двама футболисти и шутира по земя, но топката облиза външната страна на десния стълб.

След почти половин час игра "сините" поведоха. Мехди Бурабия центрира неточно от фаул и Георги Андонов вместо да остави топката да излезе в аут, изчисти в корнер. Нар центрира от флагчето на границата на вратарското поле, където Георги Костадинов с глава не остави шансове на Илко Пиргов – 1:0!

В самия край на полувремето Берое можеше да изравни резултата след разбъркване в наказателното поле, при което Пенев се озовава на чиста позиция и стреля по земя, но покрай целта. След час игра Берое пропусна най-доброто си положение за гол до момента. Том центрира отляво, Елиаш засеча с глава, Йоргачевич въобще не помръдна, но топката мина на милиметри от страничната греда.

4 минути по-късно обаче бразилецът изравни. След центриране от фаул, халфът се измъкна от опеката на Сърджан Лукин и с глава от вратарското поле прониза Йоргачевич за 1:1! Малко по-късно Андонов беше изведен чудесно и с удар в стил Марко ван Бастен принуди Йоргачевич да избие в корнер. Том центрира от него, Сашо Александров изпусна Иво Иванов, който от непосредствена близост с глава направи пълен обрат – 2:1!

До Венци Христов можеше да изравни с глава, но Пиргов спаси изстрела му и по този начин  Левски допусна втора поредна загуба под ръководството на новия си треньор Люпко Петрович.

Проследете развоя на мача по минути тук!

Берое – Левски 2:1

0:1 Костадинов (29)
1:1 Елиаш (64)
2:1Иво Иванов (69)

Берое: 23.Илко Пиргов, 13.Емин Ахмед (46-Педро), 6.Иво Иванов (к), 24.Венцислав Василев, 28.Веселин Пенев, 70.Том, 27.Игор Джоман, 7.Георги Андонов (85-И. Илиев), 14.Георги Божилов (46-Костов), 21.Елиаш, 10.Исмаил Иса
Tреньор: Пламен Липенски

Левски: 29.Боян Йоргачевич, 5.Сашо Александров, 2.Сърджан Лукин, 14.Веселин Минев, 4.Мики Орачев (72-Ташев), 70.Георги Костадинов , 8.Джереми де Нойер, 27.Мехди Бурабия, 7.Франсис Нар, 11.Джъстин Менголо (57-Христов), 17.Бабатунде Адениджи (86-Б. Цонев)
Треньор: Елин Топузаков