Левски се озори срещу новака в елита Дунав Русе.

"Сините" постигнаха успех с 3:2 в контролна среща, като това е и втори пореден успех в проверките за тима на Люпко Петрович.

За столичани точни бяха Божидар Краев, Георги Костадинов и Бабатунде Адениджи, който се намира в добра форма и вкарва във втори пореден мач.

Головете за русенци реализираха Миро Будинов и капитанът Деян Димов.

Завърналият се на "Герена" Антонио Аниете пък игра едно полувреме за Левски, но така и не успя да се разпише.

Срещата започна с добра възможност за Левски, но в 9-ата минута Нар изпусна доста интересна ситуация и топката мина покрай гредата.

В 11-ата минута Деса отправи хубав удар, който стражът на русенци улови.

В 23-ата минута вратарят на Дунав спаси и удар на Прохазка от дистанция, а само минута след това столичани изтърваха и дузпа, която бе изработена от Деса и изпусната от Венци Христов. В случая стражът Антонов улови удара му.

В 35-ата минута Дунав поведе. След центриране отдясно Будинов се извиси над "синята" отбрана и с глава насочи топката във вратата.

До почивката нямаше повече попадения, а след нея Левски започна доста активно и в 62-ата минута хубав удар на Де Ноойер бе спасен от противниковия вратар.

В 69-ата минута Де Ноойер получи втори жълт и червен картон, и напусна игра, но само четири минути след това "сините" изравниха. Костадинов центрира меко към далечната греда, а Краев с глава засече за 1:1.

В 75-ата минута Левски обърна мача в своя полза. Костадинов засече прекрасно центриране на Орачев за 2:1, а в 80-ата минута и Тунде се разписа. Орачев направи хубав пробив и центрира успоредно по голлинията, а Станислав Иванов изпусна и за африканеца не остана нищо друго освен да вкара.

В 87-ата минута Дунав вкара още един гол чрез Дидо Димов, който се разписа от дузпа.

ЛЕВСКИ -ДУНАВ 3:2

0:1 Будинов (35)
1:1 Краев (73)
2:1 Костадинов (75)
3:1 Адениджи (80)
3:2 Димов (88)

ЛЕВСКИ: Иван Чворович (46-Боян Йоргачевич), Сърджан Лукин, Сашо Александров (46-Георги Костадинов), Димитър Пиргов, Веселин Минев (46-Мики Орачев), Джереми Де Ноойер, Роман Прохазка, Хеан Деса (46-Божидар Краев), Антонио Аниете (46-Станислав Иванов), Франсис Нар, Венцислав Христов (46-Бабатунде Адениджи)

ДУНАВ: Станислав Антонов, Марио Петков, Антон Огнянов, Михаил Милчев, Дарко Стоянов, Деян Димов, Ивайло Раденцов, Спас Георгиев, Васил Шопов, Мирослав Будинов, Ангел Здравчев
(Резерви:Александров, Луков, Колев, Ненов, Костадинов, Иванов, Митев, Читаков, Кременлиев)