Вицешампионите от Левски чукнаха с 2:0 Берое на "Герена" и записаха поредна победа, която ги утвърди на първото място в класирането.

"Сините" вече имат 27 точки и дръпнаха с цели пет на Лудогорец, но "орлите" имат два мача по-малко. Головете срещу старозагорци мушнаха Антонио Аниете (64) и Георги Костадинов (81).

Това бе и първа победа на Левски без Люпко Петрович на треньорската скамейка. Както е известно, часове преди срещата сърбинът хвърли оставка и хвърли в шах ръководството на клуба.

На кормилото на "сините" дебютира Асен Букарев, който изведе отбора по спешност, но в края се поздрави с първата си победа начело на клуба от "Герена".

Като цяло се получи здрав мач, домакините доминираха през по-голяма част от срещата, създадоха половин дузина положения, забиха два гола и заслужено си взеха трите точки.

От своя страна Берое леко разочарова, не показа почти нищо смислено и логично записа поредна загуба в първенството, като продължава да крета в средата с едва 13 точки.

Домакините имаха превъзходство особено преди почивката, но през първото полувреме те не успяха да се възползват от положенията си.

В 11-ата минута Роман Прохазка центрира от дясно и Бабатунде Адениджи с глава отблизо стреля на сантиметри край целта.

Десет минути по-късно Сашо Александров проби от дясно и намери Адежинжи в пеналта, който засече с глава, но топката се удари в напречната греда и излезе в аут.

Четири минути преди почивката вратарят Благой Манеджвиев успя само да избие силен удар на Прохазка, а защитникът Димитър Пиргов от малкия пеналт стреля в страничната греда.

След почивката Левски продължи да доминира и стигна до попадение. В 64-ата минута Антонио Аниете изпълни перфектно пряк свободен удар от дъгата пред наказателното поле и прати топката в десния ъгъл на Макенджиев.

Левски реши мача девет минути преди края, когато след центриране2 от корнер от дясно Димитър Пиргов засече с глава към вратата и Георги Костадинов също с глава отклони топката в мрежата.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=f85b0cc198" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=826d0f7792" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Левски - Берое 2:0

1:0 Антонио Аниете (64)
2:0 Георги Костадинов (81)

Левски: Боян Йоргачевич, Виктор Генев, Веселин Минев, Георги Костадинов, Димитър Пиргов, Франсис Нар, Александър Ем. Александров, Божидар Краев, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи, Антонио Аниете;

Берое: Благой Макенджиев, Георги Динков, Веселин Пенев, Иво Иванов, Венцислав Василев, Борислав Цонев, Кохей Като, Карлос Охене, Атанас Зехиров, Емил Гъргоров, Жуниор Мапуку;