Левски прекъсна негативната си серия в Първа лига с мъчна побеад 1:0 в столичното дерби със Славия.  "Сините" стигнаха до успеха в последните десетина минути на двубоя с гол на Мехди Бурабия.

"Сините" имаха инициативата, най-вече след почивката, но бяха твърде ялови в атака и едва в 82-ата Бурабия засече в мрежата остро центриране на Хеан Деса.

Възловият момент дойде в 69-ата минута, когато Славия остана с десет души на терена, след като резервата Сердер Сердеров бе изгонен от рефера Николай Йорданов.

След двете поредни загуби Левски взе глътка въздух с успеха над Славия и временно скъси дистанцията от лидера Лудогорец на шест точки.

Левски трябваше да гони победа на всяка цена в столичното дерби със Славия след срива в последните два кръга на Първа лига. Доскоро "сините" бяха единственият отбор в първенството без загуба, но допуснаха две поражения от Локо Пловдив (1:2) и Лудогорец (1:2). Преди този 17 кръг тимът на Елин Топузаков изоставаше вече на 9 точки от първото място и нямаше.

Първото полувреме бе пълно разочарование за Левски. "Сините" имаха изключително много брак в играта си и не успяха с нищо да застрашат вратата на госите. Дори в моментите, когато имаха повече владеене на топката, играчите на Топузаков нямаха идея какво да правят в последната третина на игрището.

Славия от своя страна беше добре подреден и макар рядко да поглеждаше към вратата на "сините", противодействаше успешно на своя съперник. "Белите" се отчетоха единствено с далечен удар на Николай Димитров - Хичо, който обаче не бе никакъв проблем за вратаря на домакините Йоргачевич.

След почивката Левски заигра по-агресивно и най-накрая стигна до първото си добро положение. Адениджи се оказа сам срещу вратаря на Славия Георги Петков, опита се да го прехвърли, но прати топката над вратата. В 64-ата минута Бурабия стреля от дистанция, но вратарят на Славия Георги Петков пложира и изби топката.

В 69-ата минута "белите" останаха с човек по-малко на терена, след като резервата Сердер Сердеров бе изгонен. След фаул в полза на Левски руснакът се изрепчи на рефера Николай Йорданов и получи жълт картон. След това Сердеров перна рефера през ръката и получи втори жълт, съответно червен картон.

Последва хаотичен натиск на Левски. След голямо разбъркване пред вратата на "белите" Бурабия стреля от дъгата на наказателното поле, но Георги Петков отново сигурно улови. Защитникът Сърджан Лукин намери топката с глава след центриране от корнер, Петков отново е на мястото си и спаси.

В 82-ата минута Левски най-накрая стигна до победното попадение.  Остро центриране на на резервата Хеан Деса на втора греда бе засечено от Мехди Бурабия и този път безгрешния до този момент Георги Петков капитулира.

До края на мача Левски запази преднината си и спечели трите точки, макар и с крайно неубедителна игра

Левски - Славия 1:0

1:0 Бурабия 82

Левски: Йоргачевич, С. Александров, Ал. Александров, Лукин, Минев, Де Ноойер (78- Мицански), Бурабия, Прохазка, Краев (46 - Аниете), Нар (70 - Деса), Адениджи

Славия: Петков, Мартинов, Ст. Велков, П. Христов, Омар, Карабельов, Семерджиев (77 - Йомов), Балджийски (70 - Минчев), Васев, Н. Димитров (61 - Сердеров), Кръстев

Червен картон: Сердеров 69 (Славия)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=47a93db833" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>