България е твърде изостанала от европейските норми и трябва да обърне внимание към детско-юношеските школи, категоричен е старши треньорът на Астана - Станимир Стоилов. Той подчерта, че решението на футболния съюз да въведе нови изисквания за стадионите са правилни, но са нужни много инвестиции, за да бъдат изградени бази. Както го направи Лудогорец, който бившият треньор на Левски даде за пример.
"България беше и продължава да бъде изостанала от европейските изисквания за футбол. Не само заради играта, а и заради базата и стадионите. Положително е, че футболният съюз постави нови изисквания, защото в момента изглеждаме като в третия свят. Останаха много малко държави като нас. Трябва да започне ремонт на всички стадиони, за да има условия и атмосфера. Добре е, че има изисквания за терен и осветление, но трябва да има такива и за отоплителна система.
Не трябва да виним Лудогорец, че другите изостанаха. Лудогорец е пример как трябва да се строи европейски отбор. Те вече имат нормален стадион, отлична база, футболисти, клуб и организация. Могат да получат само похвали, дори да не бяха постигнали успехите си. Всички трябва да се равняваме по този проект. Левски беше тръгнал да прави това със собствени пари, а сега това прави собственикът на Лудогорец. Говоря за материалната база.
Ако не се върнем към корените си и не започнем да обръщаме по-голямо внимание на детско-юношеския футбол, няма да ни бъде дълго време. Трябва да има по-добро заплащане за треньорите, за да се завърнат в детско-юношеския футбол. Ние трябва да развиваме тези момчета, няма да го направи някой от космоса. Трябва да си оправим собствената къщичка и всеки да работи, за да остави следа в клуба си. Той да направи този клуб, който хората да харесват.
След като няма фенове на стадиона, значи продуктът е лош. Резултатът е плачевен", каза Стоилов.








Отпушват АМ "Тракия" за уикенда: Два ключови ремонта приключват днес
Горещините се местят на изток: До 41° в България и температурни рекорди в Централна Европа
Очевидец на АМ "Тракия": Колата беше смазана, започваше от задните врати, предните ги нямаше
Цял боен арсенал – 73 пистолета заловиха в камион на „Капитан Андреево“
Вадят на светло посредниците в онлайн залаганията, МФ очаква 100 млн. евро от данъци
САЩ забрани продажбите на шведска марка, свързана с китайци
Най-ефективните начини за пестене на гориво при шофиране в града
Как работят виртуалните предавки на Porsche Taycan
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Джъстин Гейджи постигна повече дори от Хабиб и Махачев
Жури де Соуса за SENSHI Grand Prix: Различен съм и мога да се конкурирам с всеки в тази категория
Крис Сайборг обяви последния мач в кариерата си
Антъни Джошуа е готов да обсъди битка с Тайсън Фюри в САЩ
Нова терапия дава надежда за възстановяване след тежки гръбначни травми
Кокцидиоидомикоза – гъбичната инфекция, която имитира пневмония
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Парамедиците излизат от сивата зона: приет е новият държавен стандарт
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар