Левски падна с 1:2 от Виторул Констанца в контролна среща играна в Кипър. Лидерът в румънското първенство поведе още в 7-ата минута чрез Алекс Нимели.

В 18-ата минута Виторул поведе с 2:0 след гол на Лорин Пурец. Малко преди края десният защитник Александър Александров вкара невероятен гол след топовен изстрел от 25 метра за крайното 1:2.

Дебют за "сините" в двубоя направиха новите попълнения Амаду Сукуна и Давид Яблонски, както и за каращият проби гръцки защитник Йоанис Скондрас.

Виторул поведе още в седмата минута чрез Алекс Нимели. Либерийският нападател беше изведен в чиста позиция в дясно, напредна в пеналта и отблизо простреля Николай Кръстев със силен удар в близкия ъгъл.

Десетина минути по-късно румънците удвоиха аванса си. След изчистване от корнер топката попадна в краката на Флорин Пуреч, който с изстрел от 20 метра направи 2:0.

Левски също вкара в мрежата на съперника в средата на полувремето, но попадението на Георги Костадинов беше отменено заради засада.

След почивката софиянци заиграха по-добре, макар че рядко достигаха до чисти положения пред вратата на съперника.

По-активната игра на българския тим все пак даде резултат четири минути преди края, когато десният защитник Сашо Александров се разписа със страхотен удар от 25 метра в горния десен ъгъл на румънската врата.

"Сините" се завръщат в София в неделя, а два дни по-късно отново пътуват за Кипър за втория зимен лагер до 9 февруари, по време на който ще изиграят още пет проверки.

ЛЕВСКИ - ВИТОРУЛ 1:2

0:1 Алекс Нимели 7
0:2 Лорин Пурец 18
1:2 Сашо Александров 86