Левски удари с 2:0 Ботев Пловдив на "Герена" и така изхвърли "жълто-черните" от Топ 6 на плейофната фаза на първенството.

По този начин гостите ще завършат този шампионат в битка с останалите осем отбора за оцеляването си. Головете за Левски вкараха Роман Прохазка (16) и Бабатунде Адениджи (63).

Като цяло "сините" контролираха мача, създадоха половин дузина положения, забиха два гола и заслужено си взеха победата и трите точки.

Левски е твърдо на второто място, на 13 точки зад Лудогорец и на пет пред ЦСКА. Ботев е на седма позиция с 32 пункта.

Срещата започна с атаки и към двете врати, като още в началото с пропуск за Левски се отчете Адениджи, а неточен за Ботев бе Неделев. В 11-ата минута Ботев стигна до страхотен шанс.

Тогава Тодор Неделев пусна към Фернандо Виана в наказателното поле, но бразилецът стреля в аут. Пет минути по-късно Левски вкара.

Веселин Минев центрира отляво и с дълъг пас намери Прохазка, който от воле едва не скъса мрежата на гостите за 1:0. Гостите веднага можеха да изравнят, но Николай Кръстев успя да спаси.

Пловдивчани се хвърлиха в атака и в 27-ата мивута създадоха най-чистото си положение до този момент. Тогава Фернандо Виана намери Крум Стоянов, но той стреля в аут.

Тази ситуация стресна "сините" и те успяха да изнесат играта в по-предни позиции. До края на полувремето Левски владееше инициативата, но с пропуски се отличиха Бабатунде Адениджи и Антонио Аниете.

Второто полувреме започна с приспивно темпо, като играта се водеше основно в средата на терена. Постепенно двата отбора живнаха, но отново действията се накъсваха с множество груби нарушения, а треньорите заложиха и на смените, което допълнително намаляваше импулса на футболистите.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Левски вкара отново. Антон Огнянов центрира прострелно в наказателното поле на Ботев, където Бабатунде Адениджи направи 2:0.

Осем минути по-късно Антон Огнянов направи страхотен пробив, след което центрира в наказателното поле на Ботев, но там не успя негов съотборник да прати топката в мрежата.

В ответната си атака и Ботев стигна до шанс, но удар с глава на Радослав Терзиев бе спасен от Николай Кръстев. До края не се случи нищо запомнящо се и Левски заслужено си взе победата и трите точки.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ 2:0

1:0 Прохазка (16)
2:0 Адениджи (62)

ЛЕВСКИ: Николай Кръстев, Роман Прохазка, Давид Яблонски, Сържан Лукин,  Веселин Минев, Георги Костадинов, Мехди Бурабия, Антонио Аниете, Франсис Нар, Антон Огнянов, Бабатунде Адениджи

БОТЕВ: Иван Чворович, Цветомир Панов, Виктор Генев, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Меледже, Крум Стоянов, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Фернандо Виана