Левски победи с 1:0 Дунав Русе в среща от 34-ия кръг на Първа лига. Единственият гол отбеляза Божидар Краев четвърт час преди края, с което донесе успеха на "сините".

С него 26-кратният шампион на България се доближи на 2 точки от ЦСКА-София, а в следващия кръг среща именно "червените" – на 28 май от 18.30 часа на националния стадион "Васил Левски". "Драконите" пък остават на 4-та позиция с 50 т., с 4 повече от Черно море.

Като цяло Дунав и Левски изиграха среща на препълнения стадион в Русе, която беше изпълнена с интересни моменти и пред двете врати.

В началото мачът бе оспорван, като в петата минута Карагарен стреля с глава след центриране на Хубчев, но вратарят на гостите спаси. Две минути по-късно Аясс също отправи изстрел с глава, но Кръстев изби топката.

В 27-ата минута Левски също бе близо до попадение, но Бабатунде Адениджи, който излезе сам срещу Антонов, стреля в аут. До края на първото полувреме и двата отбора имаха своите шансове да открият резултата, но до попадение не се стигна.

Първото по-интересно положение през втората част дойде в 56-ата минута. Тогава Адениджи проби, остана сам срещу вратаря и стреля, но Станислав Антонов изби топката. Минута по-късно Будинов от Дунав можеше да открие резултата, но топката премина успоредно на голлинията.

В 74-ата минута след центриране на Антон Огнянов от корнер Божидар Краев стреля, вратарят изби, но футболистът с номер 12 добави и топката влезе в мрежата за 1:0 за Левски. До края на срещата русенци не успяха да изравнят резултата.

Преди началото на двубоя феновете на Дунав организираха шествие по централната улица "Александровска" в подкрепа на своя отбор.

Дунав - Левски 0:1

Голмайстор: Божидар Краев (74)

Дунав: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Бранимир Костадинов (82-Ивайло Раденцов), Бирсент Карагарен (66-Юлиян Ненов), Васил Шопов (70-Ндуйе Мойеци), Мирослав Будинов

Левски: Николай Кръстев, Димитър Пиргов, Александър Драгомиров Александров, Ивайло Найденов (46-Антон Огнянов), Франсис Нар (72-Атанас Кабов), Божидар Краев, Веселин Минев, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи (83-Давид Яблонски), Александър Емилов Александров, Мехди Бурабия

Русе, ст.: Градски
Съдия: Волен Чинков
Жълти картони: Самир Аясс, Христофор Хубчев (Дунав); Ивайло Найденов, Веселин Минев, Атанасов Кабов, Александър Драгомиров Александров (Левски)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=851d66cd14" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>