Левски ще играе срещу черногорския Сутиеска в първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. "Сините" ще бъдат домакини в първия мач на 29-и юни и ще гостуват в Никшич или столицата Подгорица на 6-и юли. Черногорците завършиха на четвърто място в първенството, но спечелиха купата след 1:0 на финала срещу Гърбали.

Сутиеска е шампион на Черна гора от 2013-а и 2014-а година, както и носител на купата от миналия сезон. През годините създаденият през 1927-а клуб е носил оригиналното си име Хайдук и още Херцеговац, но след края на Втората световна война е прекръстен на името на загинал в битка югославски герой.

Сутиеска, които играят с титулярни изцяло сини и резервни изцяло бели екипи, спечели купата с гол на Милян Влайсавлевич в 72-та минута. 26-годишният нападател обаче напусна и подписа договор с шампиона Будучност.

Градският стадион в Никшич, който беше реновиран през 2007-а година, е с капацитет от 5214 души.