Берое и Левски завършиха 0:0 в един от най-интересните мачове от 10-ия кръг на Първа лига, игран в Стара Загора.

През цялото време двата отбора внимаваха основно да не допуснат гол, като Мартин Камбуров и Жерсон Кабрал създадоха най-интересните положения в предни позиции, но не ги оползотвориха. "Сините" пък отново бяха беззъби в атака и записаха трето нулево равенство от осем срещи под ръководството на Делио Роси, чийто италиански почерк започва да става все по-осезаем.

След равенството столичани вече изостават на 7 точки от лидера ЦСКА и на 6 от Лудогорец, които мачкат всичко по пътя си и титлата изглежда все по-голям мираж. Берое заема 5-та позиция със 17 т., на една зад Левски и 2 т. зад Верея, който вече е на 3-та място.

Дебют за домакините направи опитният Иван Иванов, а атаката поведе Мартин Камбуров, който преди първия съдийски сигнал имаше 15 гола във вратата на 26-кратния шампион на България. За първи път за "сините" в Първа лига стартира централният защитник Холмар Ейолфсон, докато Серджиу Буш беше предпочетен пред Жуниор Мапуку на върха на атаката.

Първите 45 минути не предложиха зрелищен футбол и двата отбора внимаваха основно да не допускат опасности пред вратите се. Те се справиха със задачите си, след като 100%-те голови положения липсваха, а по-напечените моменти бяха основно от статични положения и далечни изстрели. В 9-ата минута Берое спечели нарушение на добра позиция, но Антон Карачанаков не успя да се разпише от своя специалитет, след като прати топката малко над напречната греда.

След почти четвърт час игра Жорди Гомес шутира от фаул от почти 30 м, Габриел Обертан прескочи кълбото, но това не обърка Душан Перниш и той сигурно улови. В 18-ата минута Камбуров демонстрира отлична техника, след като с едно докосване изведе Педро Еуженио очи в очи с Божидар Митрев. Голмайсторът на домакините заложи на красотата и се опита с технично изпълнение да прехвърли капитана на Левски, но опитът му се оказа безуспешен и не уцели вратата.

В средата на полувремето Антонио Вутов върна назад към връхлитащия Васил Панайтов, който стреля без забавяне, но Перниш боксира. По-късно Гомес също пробва удар от дистанция, който отново беше избит от стража. В самия край на полувремето Камбуров изпусна най-добрата възможност да открие резултата. Ветеранът беше намерен през сърцето на отбраната на "сините" с блестящ пас от Карлос Охен, стреля, но мерникът му изневери.

Втората част започна с натиск на Берое и в 54-ата минута Камбуров засече с глава отблизо, но Митев се беше пласирал добре и спаси. Постепенно Левски овладя центъра на терена и в 66-ата минута резервата Жерсон Кабрал пробва далечен изстрел, който Перниш изби. Роман Прохазка направи добавка, но отново вратарят на старозагорци отрази.

Берое отговори малко по-късно, когато Кохей Като върна към Камбуров и без забавяне нападателят стреля, но Митрев изби с една ръка. Току-що появилият се на терена Драгош Фиртулеску можеше да направи добавка, но беше бързо затворен. До края Кабрал и Мартин Райнов не успяха да вкарат с далечни изстрели, а влизането в игра на бившия нападател на Берое и настоящ на Левски – Жуниор Мапуку, също не даде желания резултат за гостите и мачът завърши 0:0.

Берое – Левски 0:0

Берое: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 5.Павел Виданов, 6.Иван Иванов, 28.Веселин Пенев (к) (46-Камен Хаджиев), 4.Кохей Като (88-Серджиу Негрут), 7.Мартин Райнов, 8.Карлос Охене, 71.Антон Карачанаков (70-Драгош Фиртулеску), 77.Педро Еуженио, 9.Мартин Камбуров
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 10.Борислав Цонев, 11.Драгош Фиртулеску, 15.Георги Динков, 16.Марко Адамович, 21.Серджиу Негрут, 26.Камен Хаджиев
Треньор: Александър Томаш

Левски: 21.Божидар Митрев (к), 19.Милош Цветович, 28.Давид Яблонски, 5.Холмaр Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 71.Васил Панайотов, 13.Жорди Гомес, 8.Антонио Вутов (62-Жерсон Кабрал), 15.Роман Прохазка, 32.Габриел Обертан, 9.Серджиу Буш (81-Жуниор Мапуку)
Резерви: 24.Александър Любенов, 3.Димитър Пиргов, 6.Ивайло Найденов, 11.Антони Белмонт, 25.Георги Ангелов, 26.Жерсон Кабрал, 10.Жуниор Мапуку
Треньор: Делио Роси

Стара Загора, ст.: "Берое"