Левски победи Етър с 1:0 в двубой от 12-кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Ранно попадение на дежурния голмайстор в тези ситуации Давид Яблонски даде спокойствие на "сините". Голът е втори пореден за чеха, който вече има пет попадения през този сезон

След този мач Левски продължава да се подвизава на 3-ото място с актив от 24 точки, с 2 по-малко от втория ЦСКА, който играе тази вечер срещу Пирин.

Гостите от София започнаха двубоя по мечтан начин. Още в 5-ата минута Давид Яблонски се разписа с глава, след като засече центриране на Жорди Гомес от корнер.

Домакините се опитаха да отвърнат на удара в 17-ата минута. Самб Бадара бе изведен в пеналта на гостите и успя да стреля от малък ъгъл, но ударът му се оказа прекалено слаб и не затрудни по никакъв начин Божидар Митрев.

В 25-ата минута "сините" бяха близо до втори гол. Сержиу Буш подаде към Габриел Обертан, който се откъсваше от защитата на "виолетовите". Вратарят Христо Иванов обаче предвидливо изпревари французина и успя да изчисти.

Три минути по-късно Бадара изправи публиката във Велико Търново на крака. Нападателят отправи красив ножичен удар, който бе спасен атрактивно от Митрев. Съдията обаче отсъди нарушение на нападателя срещу Иван Горанов преди да играе с топката.

В 39-ата минута Антонио Вутов можеше да удвои преднината на Левски. Юношата на "сините" отправи страхотен удар извън наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от гредата. Така завърши и първото полувреме.

През втората част атаките към двете врати продължиха. В 51-ата минута вездесъщият Бадара получи отличен пас в наказателното поле на гостите, обърна се и стреля, но секунда след това прозвуча съдийски сигнал за засада.

Четири минути по-късно Яни Пехливанов остана под топката, след опасно центриране на Иван Стоянов от пряк свободен удар.

В 69-ата минута Йордан Апостолов направи груба грешка и подари топката на Вутов в наказателното поле на Етър. Младокът стреля, но в последния момент Апостолов се намеси в последния момент и кълбото излезе в корнер.

В 78-ата минута Мапуку направи фрапантен пропуск. Нападателят остана сам срещу вратаря, прехвърли го с акробатично отиграване, но последвалия му удар беше изчистен от Яни Пехливанов малко преди топката да влети в мрежата.

Минути преди края на двубоя конгоанецът отново бе близо до отбелязване на гол. Мапуку шутира силно, но топката излезе в аут

Етър - Левски 0:1

Голмайстор: Давид Яблонски (5)

Етър: Христо Иванов, Иван Скерлев (Никола Колев 60'), Яни Пехливанов, Веселин Минев, Александър Александров (Джихат Кямил 87'), Димо Атанасов, Георги Сърмов (Тодор Колев 79'), Йордан Апостолов, Иван Вълчанов, Иван Стоянов, Самб Бадара

Левски: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Давид Яблонски, Иван Горанов, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Антонио Вутов (Йерсон Кабрал 75'), Сержиу Буш (Жуниор Мапуку 77')