Стрелец номер 1 в родния шампионат за миналата година Уилфред Нифлор обясни причините, поради които е напуснал Литекс.

Той даде кратко интервю за френския вестник "Миди либър". Там той говори за своето преминаване в отбора на Ним и за времето, прекарано по българските терени.

Заглавието на новината за голаджията е "Нифлор, голмайстор с български аромат."

Нифлор обяснява, че е подписал с французите за 45 минути. 29-годишният голмайстор споделя и причините, довели до трансфера във втородивизионния тим.

"Много просто - липсваше ми семейството. През първата ми година в България моето семейство бе с мен, но след това съпругата ми се върна във Франция, защото двете ни деца тръгваха на училище".

"Аз съм доволен - не направих грешка, когато подписах с Литекс. Научих български, английски език, това е един плюс".

"В българското първенство има пет-шест клуба, които могат да бъдат в средата на таблицата на Лига 1 във Франция."