Треньорът на Литекс Любослав Пенев направи любопитен коментар за бъдещето на отбора и за шансовете му в Шампионската лига.

„Шампионската лига е голямата ни цел. Имаме потенциал, и достатъчно добри футболисти да се класираме в групите, но ще видим. Да не избързваме, трябва подготовка, три квалификации, и след това, ако постигнем такъв резултат, ще го коментираме.”

„Не е приключила селекцията, трансферният прозорец не е затворил. Но ще коментирам нови попълнения, когато са факт. По принцип се интересувам от футболисти във всички линии.”

„Заминаваме по двама на пост, 22-ма, плюс трима вратари, това е групата, с която аз работя. Разчитам винаги на младите, и съм ги доказал в много мачове. Доволен съм, школата работи много добре. До 19 години взехме титлата с 10 точки разлика – какъв по-добър атестат", заяви Пенев.

„Искам да разполагам, и разполагам с по двама футболисти на пост. В момента това е така. Относно Дока, никога няма да спра футболист, който може да се развива в по-силна лига. Но в момента той е футболист на Литекс, ако нещата се случат, имам вариант,” добави треньорът.

„Не са необходими повече от четири контроли за един месец. Изчислили сме всичко както трябва, и ще бъдем добре за предстоящите мачове,” завърши Пенев.