Литекс победи с 2:1 Миньор в Перник и излезе еднолично на трето място във временното класиране на "А" група. Двата гола за "оранжевите" вкара Георги Миланов. Точен за домакините от Миньор бе Франк Маду.

Момчетата на Христо Стоичков показаха за пореден път от началото на пролетния полусезон, че се намират в отлична форма, демонстрираха качествен футбол, отбелязаха два гола и заслужено си взеха победата.

От своя страна домакините изиграха слабо първо полувреме, в началото на второто също бяха апатични и позволиха на Литекс да дръпне с 2:0, след което обаче показаха добър футбол и можеха в крайна сметка да стигнат до равенството.

След тази победа Литекс е на третото място, докато Миньор е в зоната на изпадащите отбори.

Литекс започна атакуващо мача и още в самото начало натисна домакините в собствената им половина. Във втората минута Славчев стреля силно от границата на наказателното поле, но Пейков показа класа и спаси Миньор от сигурен гол.

Две минути по-късно Ваюши намери добре с едно докосване Славчев, който мигновенно стреля, но отново Пейков отрази. В 13-ата минута Ваюши пусна хитър пас към Исмаил Иса, който стреля с глава, но до гредата.

Литекс продължи да доминира и заслужено вкара гол. В 28-ата минута ловчанлии сътвориха страховита контра, при която топката достигна до Славчев, който намери Георги Миланов и той майсторски опъна мрежата за 0:1.

Миньор създаде единственото си положение за първото полувреме в 43-ата минута. Тогава Маду стреля силно от дъгата на наказателното поле, но Илко Пиргов отрази.

Второто полувреме започна с нов гол за Литекс, чийто автор отново бе Георги Миланов. Футболист №1 на България за 2012 година направи 0:2 след красива странична ножица.

Играчите на Миньор обаче се вдигнаха и бързо успяха да намалят резултата. В 61-ата минута Окечукво намери по отличен начин Франк Маду в наказателното поле на Литекс и той хладнокръвно направи 1:2.

Това даде криле на перничани и те сериозно натиснаха гостите си в собствената им половина. Пет минути по-късно Джой стреля от границата на наказателното поле, но Пиргов спаси.

Оранжевите успяха обаче бързо да неутрализират поривите на домакините и на свой ред създадоха сериозна опасност за нов гол. В 73-ата минута Томи Костадинов подаде хитро към друга резерва Ванжер, който стреля силно, но топката бе уловена от Пейков.

До края на срещата Миньор се опита да стигне до равенството, но играчите на Христо Стоичков много правилно задържаха топката и не дадоха почти никакви шансове на домакините.

Така Литекс взе ценни три точки в битката за Зона Европа, докато Миньор остава в зоната на изпадащите отбори.

МИНЬОР - ЛИТЕКС 1:2

0:1 Миланов (27)
0:2 Миланов (54)
1:2 Маду (59)

МИНЬОР: 22.Пейков, 2.Райчев, 5.Хикмет, 10.Павлов (59' 15.Окечукво), 14.Цветков (к), 17.Софрониев (59' 13.Ив.Стоянов), 19.Петров, 20.Д.Стоянов, 9.Маду, 78.Нджой, 76.Станчев

ЛИТЕКС: 1.Пиргов, 3.Недялков, 6.Славчев, 9.Иса, 16.Попов, 14.Ваюши (68' 15.Костадинов), 17.Г.Миланов, 33.Бодуров (к), 21.Цветков, 4.Божиков, 27.М.Цветанов (81' 7.Ванжер)