Националът Николай Бодуров е все по-близо до трансфер в Динамо Загреб. Хърватите вече са изпратили конкретно предложение на Литекс, като дават 500 000 евро за Бодуров.

Бодуров хвана окото на Динамо още през миналата година, като до дни се очаква двете ръководства да влязат в сериозни преговори.

Мераци към Николай има и Партизан Белград, но сърбите така и не изпращат конкретна оферта за него.

В същото време се разбра, че ръководството на Ли­текс е решило да напра­ви Армандо Ваюши българин. За целта ловчанлии са задвижили процедурата по изважда­не на наш паспорт на ал­банския младежки нацио­нал. Очаква се всичко да приключи до края на март.

В момента „оранжеви­те” разполагат с трима играчи извън ЕС - Ваюши и двамата бразилци, които бяха привлечени през зи­мата - Стенио Жуниор и Ванжер да Силва.

Идеята на Литекс е с българския паспорт на Ва­юши да бъде освободена една от квотите за игра­чи извън Европейския съюз.

Отделно по този на­чин Армандо, който блес­на с два гола при успеха с 2:0 над ЦСКА на "Армия­та", ще може да бъде про­даден по-лесно в чужбина след време.