Литекс успя да постигне ценна победа с 2:1 над Созопол като гост в първия мач между двата тима от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Ловчанлии бяха губещи в резултата, но отборът все пак успя да демонстрира характер и да обърне срещата в своя полза.

Реваншът между двата тима ще се играе на 19-и ноември, на градския стадион в Ловеч.

Макар и да допусна попадение пък отборът на Златомир Загорчич има добър аванс преди втората среща.

Домакините от Созопол стигнаха първи до попадение в 11-ата минута. Шерденов направи пробив отдясно и подаде в наказателното поле, където Станимир Баев бе точен за 1:0.

Гостите обаче реагираха и изравниха след попадение на Божиков в 22-ата минута. Той засече центриране на Златинов от корнер и бе точен.

В 76-ата минута гостите стигнаха и до крайния успех в мача. Цветков реализира победния гол. Той получи страхотен пас от Манолов и хладнокръвно реализира. До края на мача нямаше повече голове.

СОЗОПОЛ - ЛИТЕКС 1:2

1:0 Ст. Баев 11
1:1 Божиков 22
1:2 Цветков 77

СОЗОПОЛ: Стоянов, Янчев, С. Баев (83-Цеков), Шерденов, Тодоров, Данчев, Хаджиев, Димитров, Стефанов (58-Мустафа), Ст. Баев (53-Тошков), Дичев

ЛИТЕКС: Пейков, Динчев, Божиков (83-Минчев), Грозев, Аладжов, Цветков, Руменов, Златинов (67-Джазула), Ванжер, Десподов, Джордан (56-Манолов)