Литекс чукна с 3:1 Черноморец и записа победа, с която се доближи само на четири точки от първото място и Лудогорец.

Два гола за ловчанлии отбеляза Уилмар Джордан, един от дузпа добави Юрген Джазула, точен за Черноморец пък бе Яни Пехливанов.

Отборът на Гриша Ганчев изцяло доминира през първото полувреме, вкара два гола и не даде никакви шансове на гостите си, които бяха твърде апатични, уплашени и меко казано неориентирани.

След почивката обаче "оранжевите" тотално подцениха "акулите", които се разиграха и върнаха едно попадение, но така и не успяха да вземат нещо от тази среща, защото Литекс си спечели дузпа, която Джазула вкара, а червен картон за Черноморец получи Милен Гамаков.

Така Литекс взе победата и е твърдо на второто място. Черноморец от своя страна регистрира нова загуба в първенството, която го остави в зоната на изпадащите отбори.

Литекс започна мощно мача и натисна здраво гостите от Бургас. В 5-ата минута Джазула с пета изведе технично Джордан сам срещу Дашев, но пропусна да вкара.

Минута по-късно ловчанлии вкараха. Ваюши пусна страхотен пас към Уилмар Джордан, който шутира, след което топката рикошира в тялото на играч на гостите и влетя в мрежата на Ник Дашев за 1:0.

Литекс продължи да доминира и да натиска гостите. В 12-ата минута Цветанов и Страхил Попов разцъкаха отдясно, последва центриране в наказателното поле на Черноморец, където Джазула стреля от точката на дузпата, но Ник Дашев отново спаси.

Осем минути по-късно последва нов шанс за домакините. Джордан и Славчев разнебитиха отбраната на Черноморец, след което последва диагонален удар на Славчев, но над вратата.

Постепенно темпото на игра падна, за да дойдат последните минути на първото полувреме, когато Литекс отново натисна, но изпусна да вкара нови голове.

В 32-ата минута Страхил Попов намери Ваюши на чиста позиция, но той стреля в аут. Малко по-късно с пропуск се отличи и Момчил Цветанов.

Логичното се случи в 38-ата минута, когато ловчанлии най-сетне забиха втори гол. Джазула намери технично Джордан, който се озова сам срещу Дашев и технично направи 2:0. Минута преди края на полувремето Александър Цветков стреля силно, но топката мина в страни от вратата.

Второто полувреме започна с положение за Черноморец. В 48-ата миута на мача Ванчо Траянов се озова на страхотна позиция, но се засуети и изпусна шанс за гол, след като Божиков му отне топката.

Две минути по-късно Джазула изпълни добре пряк свободен удар, но Ник Дашев без проблеми отрази. След това положение Литекс тотално свали темпото и подцени сериозно мача и "акулите", които се разиграха и успяха да върнат едно попадение.

В 66-ата минута Маркиньо центрира от ъглов удар в наказателното поле на Литекс, където Ванчо Траянов чукна топката към Яни Пехливанов, който отблизо опъна мрежата на домакините за 2:1.

Минута по-късно резервата Миро Манолов направи уникален пропуск, но трябва да се отчете и отличното спасяване на Дашев.

В 75-ата минута всичко в мача свърши. Миро Манолов се откъсна сам срещу Дашев, при което Милен Гамаков го събори с ръце в наказателното поле - дузпа за ловчанлии и червен картон за Гамаков.

Зад топката застана  Юрген Джазула и технично вкара за 3:1. До края не се случи нищо интересно и Литекс взе заслужена победа, с която се доближи на четири точки от Лудогорец.

Литекс - Черноморец 3:1

1:0 Джордан (6)
2:0 Джордан (38)
2:1 Пехливанов (66)
3:1 Джазула (76-дузпа)

Литекс: 30. Александров 16. Попов 18. Миланов - к 4. Божиков 3. Неделков 6. Славчев 21. Цветков 10. Джазула 14. Ваюши 77. Цветанов 9. Джордан

Черноморец: 1. Дашев 44. Филипов 20. Пехливанов 3. Тр.Траянов 14. Манзоро 15. В.Траянов - к 8. Гамаков 94. Баламанджи 10. Маркиньо 13. Амари 23. Чико