Литекс се наложи с 3:2 над сръбския шампион Партизан в първата си контрола от втория лагер тази зима, който се провежда в Анталия.

Българите имаха надмощие през по-голямата част от мача, но в крайна сметка не успяха да се поздравят с по-убедителен резултат.

Още в 4-ата минута Дринчич от Партизан улучи страничната греда с далечен удар, но в 29-ата Момчил Цветанов откри резултата. Атаката започна от Юрген Джазула, който подаде  в коридор към новото попълнение Асприля, а колумбиецът влезе на скорост и стреля.  Стражът на сърбите изби, но притичалият Цветанов довкара за 1:0.

До края на първата част сърбите опитаха да върнат гола, но без успех пред вратаря Александров.

В началото на второто полувреме Мирослав Манолов пропусна уникално положение за Литекс, а 10 минути след това Партизан изравни за 1:1.  Предраг Лука се разписа след грешка на защитата и вратаря Александров при центриране на ветерана Обрадович.

В рамките на 10 минути между 60-ата и 70-ата минута Станислав Манолев, който чака оферта от чужбина, се разписа по сходен начин във вратата на резервата Петрович. Най-напред той наказа сръбския вратар извън наказателното поле, а после добави още едно попадение от 10 метра.

В 79-ата минута Предраг Маркович оформи крайното 3:2 за Литекс, а вратарят Александров се оказа изненадан от далечния му удар.

Състава на Литекс: Евгени Александров, Страхил Попов, Пламен Николов, Иван Горанов, Васил Божиков, Симеон Славчев, Румен Руменов, Момчил Цветанов, Юрген Джазула, Данило Асприля, Мирослав Манолов (Николай Бодуров, Джемал Берберович, Станислав Манолев, Алекасндър Цветков, Никола Колев, Георги Минчев, Реян Даскалов, Георги Минчев).