Литекс и Лудогорец завършиха 0:0 в равностойна среща от 26-ия кръг на родната "А" група, която се игра на Градския стадион в Ловеч.

Гостите бяха по-активни, докато ловчанлии залагаха предимно на контраатаки през по-голямата част от мача. Малко преди почивката Златински имаше две изгодни положения, но пропусна.

Така в края на редовния сезон Лудогорец е на върха с 58 точки, докато Литекс е втори с 57 пункта. Идната седмица започва плейофната фаза на шампионата.

Двубоят започна с натиск на домакините, които отправиха много силен удар от дистанция чрез Цветков, но топката прелетя над целта. На отсрещната врата Мисиджан пробва рефлекса на Евгени Александров, който внимаваше и улови спокойно.

В деветата минута се стигна до много дискусионен момент. Мантула се подхлъзна в наказателното поле на гостите и се строполи върху финтиралия го Джордан, който падна. Реферът Георги Йорданов обаче замълча.

След около четвърт час игра шампионите атакуваха отдясно и топката бе върната към Марселиньо. Той шутира технично, но стражът на ловчанлии успя да избие, като топката мина на педя покрай гредата. След изпълнението на корнера Златински би над вратата, а после удар на Безяк бе блокиран.

Литекс отново погледна в предни позиции и един от най-активните на терена Джордан отправи силен, но неточен снаряд. "Милионерите" отговориха с центриране на Мишо Александров, но ударът с глава на Мисиджан профуча покрай вратата.

Пет минути преди края на първата част Марселиньо пусна хубаво подаване отдясно и върху топката с всичка сила връхлетя Христо Златински. Неговият удар с левия крак от движение бе лишен от необходимата точност.

Малко след това двамата футболисти на шампионите повториха упражнението. този път Марселиньо чукна хитро с петичка, но снарядът на Златински с левия крак профуча на метър покрай лявата греда.

Лудогорец се настани в половината на своя опонент веднага след почивката и Светослав Дяков отправи силен удар, минал над напречната греда.  Постепенно домакините поизравниха играта, но и пред двете врати липсваха интересни моменти.

Бе изминал един час игра, когато Златински застана зад топката при пряк свободен удар,но след получилия се рикошет спечели само корнер за своя тим. Петнайсетина минути след това Асприля отправи нескопосан шут по посока вратата на гостуващия тим.

В 81-та минута Михаел Александров се оказа на върха на атака за своите, но неговият точен удар от петнайсетина метра накара стража на Литекс Евгени Александров да се намеси но блестящ начин. В последната минута Абало отправи удар, който не затрудни Александров.

Литекс - Лудогорец  0:0

Литекс: Евгени Александров, Божиков, Бодуров, Николов (Горанов - 57'), Попов, Славчев, Джазула, Цветков, Асприля, Том (Цветанов - 79'), Джордан (Манолов - 85')

Лудогорец: Стоянов, Кайсара, Моци, Мантула, Минев, Дяков, Златински, Марселиньо, Михаил Александров (Абало - 87'), Мисиджан (Луму - 71'), Безяк (Кишада - 80')