Литекс допусна втора поредна загуба в шампионата, след като отборът бе победен с 0:2 при визитата си на Локомотив София, на стадиона в столичния квартал Надежда.

Срещата между двата отбора бе от втория кръг на "А" група, а момчетата на Красимир Балъков продължават да са без спечелена точка през новата кампания.

Домакините започнаха по-активно срещата и в 6-ата минута Шехуди излезе сам срещу вратаря, но ударът му премина покрай страничната греда на Винисиус.

Три минути след това Божиков направи груба грешка и топката отново срещна Шехуди, но този път ударът му се отби в напречната греда.

В 24-ата минута все пак Локо стигна до аванс, след като Даниел Генов центрира прострелно в наказателното поле, а Шехуди засече топката и я прати във вратата.

В края на полувремето пък Митрев се намеси добре срещу излезлия сам срещу него Джордан и предотврати попадение.

След почивката Локо продължи да контролира нещата на терена и стигна до второ попадение в 79-ата минута, когато след центриране Генов засече топката от въздуха. Винисиус успя да избие първоначално, но при добавката футболистът на Локо не сгреши.

ЛОКО СФ - ЛИТЕКС 2:0
1:0 Шехуди 24'
2:0 Генов 79'

Локомотив София: 1.Божидар Митрев, 16.Камен Хаджиев, 6.Александър Бранеков, 69.Елтон Дос Рейш , 47.Антонио Ливраменто (85' – 88. Петър Димитров), 29.Ламжед Шехуди  , 33.Том, 26.Иво Иванов, 8.Румен Трифонов, 7.Даниел Генов (86' – 23. Александър Манолов), 11.Владислав Романов (76' – 77. Йордан Тодоров).

Литекс: 31.Винисиус Баривиейра, 23.Иван Горанов, 13.Васил Божиков, 3.Aнтон Недялков (46' - 73.Mилчо Ангелов), 5.Николай Бодуров, 16.Страхил Попов, 93.Петрус Бумал, 14.Армандо Ваюши, 15.Кристиян Малинов (70' - 19.Румен Руменов), 70.Данило Асприля  (62' - 20.Омар Косоко), 9.Уилмар Джордан.