Литекс победи с 2:1 Монтана в последен мач от 3-ия кръг на „А” група.

В герой за ловчанлии се превърна звездата им Данило Асприля, който отбеляза и двата гола във вратата на новака в елита. По този начин ловчанлии продължават с отличното си представяне под ръководството на новия треньор Люпко Петрович.

„Оранжевите” вече имат 7 точки е първенството и делят първото място с Берое, но Литекс има по-добра голова разлика. Това пък е първа загуба за момчетата на Ферарио Спасов през кампанията и те заемат 5-та позиция с 4 т.

Асприля откри резултата в 10-ата минута с поредното си гениално изпълнение. Колумбийската звезда получи вдясно на центъра, подмина като пътен знак Христофор Хубчев, после преодоля втори защитник и с нисък удар матира вратаря Христо Иванов за 1:0.

7 минути по-късно Йордан Тодоров можеше да вкара великолепен гол, след като намери топката от воле от 25 м, но гредата спаси домакините. След час игра гостите все пак изравниха.

Тогава Атанас Илиев намери Борислав Балджийски, халфът навлезе в наказателното поле и със силен шут преодоля Винисуис Баривиейра, който не се намеси добре – 1:1.

Само 60 секунди по-късно Литекс отново поведе след спорна дузпа. Асен Георгиев спъна Асприля в наказателното поле и главният съдия Станислав Ставров без да се замисля посочи бялата точка. От нея колумбиецът на сбърка и донесе победата на четирикратния шампион на България.

До края на мача играта се накъса и логично не падна нов гол и Литекс се поздрави с втора победа от началото на първенството.

Литекс – Монтана 2:1

1:0 Асприля (11)
1:1 Балджийски (60)
2:1 Асприля (63-д)

Литекс: 31.Винисиус Баривиейра, 23.Иван Горанов, 5.Рафаел Перес, 4.Пламен Гълъбов, 16.Страхил Попов, 10.Хенри Рохас (71 - 10. Красимир Станоев), 88.Никола Колев. 93Петрос Бумал, 77.Арсенио Нунеш, 70.Данило Асприля , 11.Бьорн Маарс Йонсен (76 - 73.Милчо Ангелов)
Треньор: Люпко Петрович

Монтана: 1.Христо Иванов, 26.Йордан Тодоров (82 – 77.Здравко Лазаров), 15.Георги Ангелов , 3.Иван Михов, 6.Христофор Хубчев, 5.Асен Георгиев, 17.Георги Пашов, 20.Борислав Балджийски, 25.Станислав Генчев, 8.Иван Минчев (77 - 10.Алби Дости), 9.Атанас Илиев (80 - 19. Матей Поплатник)
Треньор: Ферарио Спасов

Ловеч, ст.: Градски
Съдия: Станислав Ставров
Жълти картони: Бумал, Колев (Литекс); Г. Ангелов, Ат. Илиев (Монтана)