Локо Пловдив попари Литекс с гол в последната минута, в двубоя от 4-ия кръг между двата тима, който се игра на стадиона в парк Лаута.

Така новият треньор на "Оранжевите" Лауренциу Регенкампф дебютира с реми 1:1 начело на отбора си.

Както е известно специалистът замени Люпко Петрович преди броени дни.

Като цяло мачът започна с добро темпо и домакините имаха шанс да стигнат до попадение в 20-ата минута.

Велковски центрира за абсолютно непокрития Балдовалиев, който с глава обаче не успя да вкара кълбото в мрежата.

Осем минути след това стражът на Локо пък се намеси след много опасен удар на Асприля, а малко след това Йонсен прати топката покрай гредата след удар с глава.

До почивката нямаше попадения, но след нея гостите се активизираха и в 57-ата минута отгкриха резултата.

Хенри Рохас отправи далечен удар с който изненада Ел Каруби и така даде аванс на тима си в резултата.

В последната минута на продължението Балдовалиев изравни. Камбуров се пребори с глава в наказателното поле, а Котев стреля от воле. Стражът на Литекс изби, но при добавката македонецът не сгреши.

След този мач Литекс е едноличен лидер с 8 точки, а Локо се изравни с 8-ия Ботев, като и двата отбора имат по 2 точки.

ЛОКО ПЛОВДИВ - ЛИТЕКС 1:1