Литекс победи минимално с 1:0 Пирин в мач от петия кръг на "А" група и се утвърди на първото място в класирането.

На градския стадион в Ловеч "оранжевите" надиграха тима от Благоевград и имаха превъзходство през целия двубой, но не създадоха кой знае какви положения за гол.

Единственият гол в двубоя отбеляза звездата на "оранжевите" Данило Асприля след половин час игра, а това е първи успех за новия треньор на отбора Регекампф, след като миналата седмица ловчанлии изпуснаха трите точки срещу Локомотив в Пловдив.

В 30-ата минута след удар на Арксенио Нунеш от десетина метра вратаря Колев изби, но Асприля беше точен при добавката за 1:0. Минути преди това стражът на гостите успя да отрази силен удар от фаул на Рохас.

След почивката домакините продължиха да са по-активни, но трудно създаваха опасни положения ред вратата на Костов. В 60-та минута след центриране на Рохас топката се отби в напречната греда.

В 64-та минути при една контраатака на гостите Тони Тасев бе повален в наказателното поле от Плавен Гълъбов и съдията Давидов отсъди дузпа за Пирин.

Вратарят на Литекс Винисиус Баривиейра спаси удара на Тасев от бялата точка, а при добавката от десетина метра на празна врата Стилиян Николов стреля покрай гредата.

До края на двубоя на терена не се случи нищо интересно, но домакините спечелиха трите точки.

Литекс – Пирин 1:0