Берое и Литекс врътнаха зрелищно 3:3 в среща от 15-ия кръг на "А" група, която се игра в Стара Загора.

Така след този мач ловчанлии се изравниха с втория Лудогорец, като и двата тима имат в актива си по 28 точки.

Заралии са 4-и с актив от 27 точки след този мач.

Голеадата бе меко казано голяма, а гостите стигнаха до гол чрез Асприля в 34-ата минута. Джоман изравни за домакините в 70-ата, но отново Асприля бе точен за гостите четири минути след това.

Иса направи 2:2 в 81-ата минута, а домакините "взривиха" трибуните след гол на Елиаш в петата минута от продължението. В седмата минута на продължението обаче Елтон донесе точката на гостите.

Гостите бяха близо до гола още в 3-ата минута, след като Елиаш бе изведен зад защитата, но ударът му бе париран от вратаря на Литекс.

Ловчанлии пък вкараха при първия си по-сериозен шанс от началото на мача, като това стана в 34-ата минута.

Макенджиев подари топката на Асприля при опит да я изчисти и колумбиецът с точен удар по земя наказа грешката му.

До края на полувремето гостите бяха близо до още един гол, но Нунеш не успя да се възползва от фрапантна грешка на Зафиров и подари топката на противниковия вратар.

Второто полувреме не започна особено интересно откъм положения, като Зехифов имаше шанс при първото такова да изненада Баривиейра от малък ъгъл.

Все пак обаче домакините изравниха в 70-ата минута. Минута преди това Нунеш пропусна страхотен шанс, но този път Джоман се разписа.

Той бе намерен от Иса и със страхотен диагонален удар възстанови статуквото, но радостта на домакините не трая дълго.

Асприля донесе аванс на Литекс в 74-ата минута. Той бе изпуснат от Елиаш и шутира силно. Макенджиев успя да закачи топката, но не достатъчно и тя влезе във вратата.

По всичко изглеждаше, че гостите ще се доберат до успеха, но Берое отново изравни, като го направи в 81-ата минута. Този път Исмаил Иса успя от трудна позиция да насочи кълбото към противниковата врата и така реализира.

Голеадата не приключи обаче тук. В 95-ата минута Берое поведе, а стадионът изригна във викове. Делев излъга отбраната с меко центриране и Елиаш засече топката.

В седмата минута от добавеното време обаче инфарктният завършек бе фат - Литекс изравни. Попов центрира и Елтон с глава матира Макенджиев.

БЕРОЕ - ЛИТЕКС 3:3
0:1 Асприля 34'
1:1 Джоман 70'
1:2 Асприля 74'