Литекс записа първа загуба в зимните си контроли след 1:2 от елитния руски Рубин (Казан) в испанския курорт Марбея. Милчо Ангелов вкара гола за извадените от А група ловчанлии между двете попадения за Рубин.

В 10-ата минута Игор Портнягин центрира отдясно, а на втора греда дошлият наскоро от Зенит Денис Ткачук засече на шпагат за първия си гол с екипа на Рубин.

Отборът на Любо Пенев контролираше играта след гола, но без да създава опасни положения. Ткачук проби индивидуално и прострелно прати пред вратата, където Портнягин не успя да отклони.

„Оранжевите” изравниха в 41-ата минута, когато Милчо Ангелов се обърна с топката в наказателното поле и опъна мрежата за 1:1.

Рубин постепенно натисна през втората част и малко не стигна на Ахметов да се разпише с глава след центриране на Устинов.

19 минути преди края Диняр Билялетдинов пусна отличен пас, с който изведе Алишер Джалилов сам срещу вратаря на Литекс и Джалилов не сбърка за 2:1. Голмайсторът се зарадва много бурно след гола.

Литекс натисна до края, но Рубин издържа в защита и взе победата в Марбея.

Литекс - Рубин 1:2
0:1 Ткачук '10
1:1 Милчо Ангелов '40
1:2 Джалилов '71